Sezona Andrease Jonssona skončila

Andreas Jonsson se už v letošní sezoně na dráze nepředstaví, jeho posledním závodem v roce 2016 bylo klání nadstavbové části švédské Elitserien. Jonsson upadl a přivodil si četné zlomeniny.

Andreas Jonsson je ve švédské lize lídrem Rospiggarny Hallstavik a v jejich barvách zajížděl na ovál do Motaly. „AJ“ přivezl devět placených bodů ze tří jízd, v té čtvrté však skončil na zemi po kolizi zaviněné Gregem Hancockem a závod pro něj skončil.

Naštěstí se nepotvrdily prvotní hrůzné zprávy o vážném zranění zad. Jonsson má „jen“ zlomenou klíční kost, palec a žebra. S takovým rozsahem a vážností úrazu je samozřejmě vyloučeno, že by se kapitán švédské reprezentace ještě v ročníku 2016 objevil v sedle motocyklu.

Jednička Lakeside Hammers měla původně dokončit ročník Speedway Grand Prix, takřka jistě jej nyní počínaje sobotním závodem v Teterowě nahradí druhý kvalifikovaný náhradník Michael Jepsen Jensen.

Jonssonovi se tím velmi komplikuje možnost startu ve Speedway Grand Prix 2017. Reálně mu totiž hrozí, že poprvé od roku 2001 přijde o roli stálého jezdce.

Vítěz Zlaté přilby z roku 2007 přijde i o start v tradičním pardubickém podniku. Na úterní tiskové konferenci byl vedením závodu prezentován jako jeden z dosud nepotvrzených závodníků. Před Grand Prix v Gorzówě však na dotaz autora těchto řádků odvětil, že se startem ve Svítkově počítá.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: instagram.com/speedwaystarmag

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?