Sestavy do Prahy

Do své druhé poloviny vstoupí ve čtvrtek domácí nejvyšší soutěž družstev – extraliga. Čtveřice týmů se tentokrát sejde na Markétě se budou rozdávat další ligové body.

Jasným favoritem je opět pardubická Zlatá přilba. Východočeši vyhráli všechny dosud odjeté závody a ani v Praze nebudou chtít nic podcenit. Lubomír Vozár tak bude mít v sestavě tři reprezentanty Václava Milíka, Tomáše Suchánka a Aleše Drymla společně s juniorem Patrikem Mikelem. Ty z pozice náhradníka bude jistit čerstvý vítěz Zlaté přilby Slovenského národního povstání Martin Vaculík.

Bez zahraničních es zpravidla staví svůj tým Tomáš Topinka a čtvrteční domácí klání není pro obhájce extraligového zlata žádnou výjimkou. V sestavě Auto klubu Markéta tak je pět Čechů včetně trojice závodníků juniorského věku.

Mšenský Grepl se nemůže spolehnout na služby dlouhodobě zraněného kapitána Filipa Šitery. Středočeši si proto pro pražský závod z Pardubic vypůjčili Hynka Štichauera. Klíčovou osobností Mšena bude opět Sebastian Ulamek, pro něhož má Petr Vandírek se svými spolupracovníky opět v programu šest tučně orámovaných políček.

Jen čtyři muže poveze po silnici R7 Milan Mach. Ten neobsadil pozici dvě, a tak tyto jízdy nejspíše připadnou na Adrianu Miedzińskému, jenž je slánskou rezervou. Barvy 3tonu budou hájit ještě Michal Dudek, Eduard Krčmář a s českou licencí jedoucí Piotr Dziatkowiak.

Ze závodu přípravíme on-line reprtáž, slavnostní nástup je naplánován na 18 hodin.

AK Markéta Praha:
1 Matěj Kůs
2 Zdeněk Holub
3 Michal Škurla
4 Filip Hájek
5 Josef Franc

AMK ZP Pardubice:
1 Václav Milík
2 Tomáš Suchánek
3 Aleš Dryml
4 Patrik Mikel
5 Martin Vaculík

PDK Grepl Mšeno:
1 Ondřej Smetana
2 Martin Málek
3 Hynek Štichauer (G)
4 Jan Holub
5 Sebastian Ulamek

AK3ton Slaný:
1 Piotr Dziatkowiak
2
3 Eduard Krčmář
4 Michal Dudek
5 Adrian Miedziński

zdroj: speedway-prague.cz
foto: Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?