Sestavy do Plzně

Už příští bíkend je na programu první letošní závod kategorie mistrovství světa v České republice. Plzeňský ovál přivítá v sobotu 4. června semifinále Mistrovství světa juniorských družstev. Pořádající Češi vyzvou obhájce světového zlata Poláky a výběry Ruska a Německa.

Čtyři z pěti kolonek zaplnil Milan Špinka, který bude spoléhat zejména na kapitána týmu a finalistu světového juniorského mistrovství Eduarda Krčmáře. Ke slušnému výsledku bude národní tým potřebovat zlepšenou formu Zdeňka Holuba stejně jako vydatnou pomoc ze strany dua Ondřej Smetana – Michal Škurla.

Rafal Dobrucki, manažer polské juniorské reprezentace, do Plzně přiveze jen dva jezdce, kteří byli k vidění při jarních juniorských testmatchích v Praze a Pardubicích. Rafal Karczmarz a Bartosz Smektala už s polským národním týmem v České republice byli, nyní doprovodí Maksyma Drabika a zkušené, letos jedenadvacetileté Pawla Przedpelského a Krystiana Pieszczeka. Právě dva nejzkušenější Poláci letos překvapivě zůstali v individuálním šampionátu za finálovými branami. Věková kritéria pro start v Plzni splňuje i Bartosz Zmarzlik, ten ale v probíhající sezoně už mezi juniory nestartuje.

Michael Härtel je v Plzni jako člen extraligového BP Teamu doma a povede Auswahl své země jako kapitán. Podpoří jej už jistý finalista světového šampionátu Erik Riss. Stranou nebudou chtít zůstat ani Dominik Möser, jenž jako jediný z nominovaných Němců startoval v dubnových bodovaných trénincích v Praze a Pardubicích, Daniel Spiller a mladý Sandro Wassermann.

Semifinalista kvalifikace SGP Sergej Logačev a finalista Mistrovství světa juniorů Viktor Kulakov. Stranou zůstává třeba Ilja Čalov, ale Gleb Ševčenko a Gleb Čugunov o víkendu v Pockingu ukázali, že se mezi světovými juniory neztratí. V posledních dnech panovala nejistota ohledně zdravotního stavu Romana Lachbauma, ale závodník se včera představil v ruském juniorském šampionátu a nic by mu tak jeho místo v týmu Olega Kurguskina nemělo sebrat.

Do finále v Norrköppingu postoupí vítěz z Plzně, vítěz druhého semifinále v Holstedu a lepší tým z druhého místa. Vzhledem ke startu norského týmu v Holstedu se zdá, že cesta do Švédska vede spíše z Holstedu.

Polsko (červená):
1 Pawel Przedpelski (c)
2 Maksym Drabik
3 Krystian Pieszczek
4 Bartosz Smektala
5 Rafal Karcmarz

Rusko (modrá):
1 Viktor Kulakov
2 Gleb Čugunov
3 Sergej Logačev (c)
4 Roman Lachbaum
5 Gleb Ševčenko

Česká republika (bílá):
1 Zdeněk Holub
2 Ondřej Smetana
3 Michal Škurla
4 Eduard Krčmář (c)
5

Německo (žlutá):
1 Erik Riss
2 Michael Härtel (c)
3 Dominik Möser
4 Daniel Spiller
5 Sandro Wassermann

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)
zdroj: twitter.com/SpillerKim

Máte k tomu co říct?