SEC Challenge se pojede v Pardubicích!

Přestože se situace spojená s epidemií Covid-19 v Evropě pomalu zlepšuje, nadále dochází k dalším změnám v plochodrážním kalendáři FIM Europe.

Již v dubnu byla bez náhrady zrušena všechna čtyři kvalifikační kola SEC (ME jednotlivců). Jedno z nich měli uspořádat v Plzni, další pak v Debrecenu, Pockingu a Rovně. Tento týden pak pořadatel SEC Challenge, slovinské Krško, oznámil, že jej také nebude moci zorganizovat.

Jako nový pořadatel se přihlásily východočeské Pardubice. Za klub se k tomu vyjádřil Petr Moravec: “ Finále Speedway Euro Championship má být vrcholem sezóny a nikomu se nechce druhý rok po sobě do bojů o nejlepšího jezdce Evropy posílat pouze jezdce vybrané od stolu. Chybí tomu prvek spravedlnosti. Rozhodli jsme se vzhledem k našim přátelským vztahům s mezinárodní motocyklovou federací a po dohodě s ní tento závod uspořádat v Pardubicích. Pravda, zatím do hlediště v tuto chvíli nemohou příznivci, ale do závodu, který se uskuteční 22. května je prostor na vyjednávání. V každém případě už by ve školách měli být děti a mohlo by se nám podařit nějaké ty diváky do hlediště dostat. Uděláme pro to maximum. Protože sport by měl být především pro diváky. “

SEC Challenge se v Pardubicích pojede v sobotu 22. května od 16 hodin. Dnes byla oznámena startovní listina, ve které figuruje 18 jezdců ze 12 zemí. Jedno z míst si ve středu právě na dráze v Pardubicích zajistil Josef Franc, když byl v součtu dvou přeborových závodů o bod úspěšnější než Eduard Krčmář. Na toho zbylo místo prvního náhradníka. Druhým je nominován Hynek Štichauer. Soupiska SEC Challenge je velmi vyrovnaná, největším favoritem je zřejmě Patryk Dudek, a umístění jakéhokoliv z jezdců v postupové pětici by nebylo velkým překvapením. Dalších pět jezdců obdrží od pořadatele seriálu stálé divoké karty.

Finálový seriál SEC by se v letošním roce měl skládat ze čtyř závodů, z nichž tři by se měly odjet v Polsku. Všechny čtyři podniky jsou v kalendáři naskládány v průběhu jednoho měsíce.

Finále 1: 12.6. Bydgoszcz

Finále 2: 26.6. Güstrow (D)

Finále 3: 03.7. Gdańsk

Finále 4: 10.7. Rybnik

Jistou účast ve finálových závodech má první pětice loňského konečného pořadí. Bronzový Grigorij Laguta však na účast rezignoval. Jeho místo obsadil loni šestý, individuální trojnásobný mistr světa a mistr Evropy z roku 2016, Nicki Pedersen. Dalšími stálými jezdci budou: obhájce mistrovského titulu Robert Lambert, loni stříbrný Leon Madsen, jeho krajan Mikkel Michelsen a Polák Bartosz Smektala.

Startovní listina SEC Challenge, 22.5. Pardubice:

1. Timo Lahti (FIN)
2. Nicolas Covatti (ITA)
3. Vadim Tarasenko (RUS)
4. Andžejs Lebeděvs (LAT)
5. Oleksandr Loktajev (UKR)
6. Patrick Hansen (DK)
7. Sergej Logačov (RUS)
8. Jakub Jamróg (PL)
9. Kai Huckenbeck (D)
10. David Bellego (FRA)
11. Eric Riss (D)
12. Jacob Thorssell (SWE)
13. Josef Franc
14. Daniel Bewley (GB)
15. Pontus Aspgren (SWE)
16. Patryk Dudek (PL)
17. Eduard Krčmář
18. Hynek Štichauer

ilustrační foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?