Se šestnáctkou pojede v Cardiffu Cook

V pondělí večer hostil Manchester závod, v němž se rozhodovalo nejen o novém britském šampionovi, ale také o tom, kdo si zároveň navlékene při Grand Prix Cardiffu vestu s číslem šestnáct. Závod se ale od začátku vyvýjel celkem jasně. Craig Cook potvrzoval od první rozjížďky svou formu, o níž dokonale svědčil i jeho úspěch z Terenzana, odkud postoupil z prvního místo do GP Challenge. Nakoenc prokráčel závodem až do finále, v němž odstartoval z červené dráhy na první místo a už nedal nikomu šanci. Za sebou dovezl do cíle Stevena Worralla, Rory Schleina i čtvrtého Bena Brkera.

Do finále se v Manchesteru nedostali ani zkušení mazáci jako Scott Nichols, Danny King, nebo Chris Harris přezdívaný Bomber, ten se na rozdíl od prvních jmenovaných ale nedostal ani do semifinále. Společně s Bomberem zůstali těsně za branami semifinále s devíti body na svém kontě také Richie Worrall a Richard Lawson. Zbytek startovního pole už pak na tuto top devítku jezdců ztrácel dost výrazně.

Craig Cook si tak dalším vydařeným závodem zajistil účast v prestižní britské Grand Prix, která proběhne zhruba za měsíc v cardiffském chrámu s názvem Principality stadium, dříve známém jako Millennium stadium. O něco důležitější pro něj ale nejspíš bude srpnový závod GP Challenge v ruském Togliatti, v němž si tři nejlepší zajistí účast v seriálu Grand Prix pro rok 2018. V Togliatti se Craig utká o vysněnou bednu také s Václavem Milíkem. Více o závodu v Terenzanu najdete zde.

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?