Šampionát juniorů i 125 dnes pokračuje v Plzni

Dnešní republikové šampionáty juniorů a jezdců do 125 ccm konečně poznaly své startovní listiny. Bohužel v závodě juniorů se nepředstaví lídr celkového hodnocení šampionátu Zdeněk Holub, který měl při čtvrteční Extralize těžký pád, při kterém si poranil koleno a na start se postaví nejdříve příští sobotu ve finálovém závodě ME juniorských družstev pořádaném také na plzeňském stadionu.
Dnešního turnaje se nezúčastní ani další dva talentovaní jezdci. Patrik Mikel z rodinných důvodů a Adam Fencl kvůli zlomenině v lokti. Oproti předchozím závodům republikového šampionátu nedorazí ani Martin Mejtský z Pardubic a březolupští nováčci na ploché dráze Štěpán Řezníček a Ondřej Vojtík.
Mezi osmičkou startujících plochodrážníků, kteří se objeví v deseti rozjížďkách, můžeme kromě českých favoritů Eduarda Krčmáře, Ondřeje Smetany a Michala Škurly nalézt i dva zahraniční hosty. Ze slovenské Žarnovice přijede Michal Tomka a z polské Czestochowé Adrian Woźniak.
Startovní listina závodu mladších jezdců na strojích do 125 ccm bude bohatší. Jedenáctka závodníků se utká ve dvanácti rozjížďkách.
Svoji závodní premiéru si v nich prožije 16 letá jezdkyně plzeňského Plochodrážního klubu Terezie Nádraská. Ve startovním poli nebude jako dívka osamocena, protože v závodě vystartuje i Sindy Weber z Německa zastupující chabařovický klub.
Mezi favority tohoto mistrovského turnaje můžeme počítat Filipa Šifaldu právě z Chabařovic, bratry Kvěchovi a Petra Chlupáče z Prahy.
Závody budou zahájeny slavnostním nástupem jezdců v 16 hodin.

Startovní listina Mistrovství juniorů ČR 5.9. Plzeň:
1. Eduard Krčmář, AK Slaný
2. Josef Novák, ZP Pardubice
3. Michal Škurla, Markéta Praha
4. Ondřej Smetana, Markéta Praha
5. Filip Hájek, Markéta Praha
6. Michal Tomka, SC Žarnovica (Slovensko)
7. Adrian Woźniak, (Polsko)
8. Kryštof Rybář, PD Divišov

Mistrovství republiky 125 ccm:

1. Terezie Nádraská, PK Plzeň
2. Milan Dobiáš, Chabařovice
3. Václav Kvěch, Markéta Praha
4. Filip Šifalda, Chabařovice
5. Petr Chlupáč, Markéta Praha
6. Pavel Kuchař, Markéta Praha
7. Michal Baštecký, Markéta Praha
8. neobsazeno
9. Jan Kvěch, Markéta Praha
10. Lukáš Vinter, Markéta Praha
11. Sindy Weber, D – Chabařovice
12. František Klier, PDK Mšeno

———————————————

foto: stupně vítězů při Mistrovství ČR do 19 let 2013 v Plzni

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?