Rohan Tungate to dokázal znovu

Druhým závodem na dráze v Undeře pokračoval australský šampionát. Stejně jako v úvodním v Kurri Kurri v něm zvítězil 27 letý Rohan Tungate. Druhý ve finále dojel obhájce titulu Sam Masters, jenž si výrazně polepšil po nevydařeném prvním závodě. Vítěz finále B Jack Holder získal třetí místo, neboť v základní části neporažený Brady Kurtz byl ve finále vyloučen za zavinění pádu právě Jacka Holdera.

Rohan Tungate podle svých slov v závodě využil své momentální pohody, do které se dostal po dvou vyhraných jízdách při Grand Prix v Melbourne. Tak se mu i podařilo překonat nepříliš dobré vzpomínky na své závody na dráze v Undeře, která zrovna nepatřila mezi jeho oblíbené.

Příjemným překvapením druhého finále byl výkon mladičkého Matthew „Happy“ Gilmorea, jemuž se podařilo postoupit do finále B. Naopak závod se tolik nevyvedl úspěšným z úvodního podniku v Kurri Kurri Joshi Pickeringovi a Jaimonu Lidseymu.

V průběžném hodnocení vede Rohan Tungate o 8 bodů před Bradym Kurtzem a další bod navíc před třetím Maxem Frickem. Loňský šampion Sam Masters postoupil již na čtvrtou příčku.

Třetí díl soutěže se pojede v pátek v Milduře.

10.1. Mistrovství Austrálie – Finále 2, Undera (320 m)