První jména pro sérii SGP 2017

V sobotu se ve švédské Vetlandě jel Challenge o první tři jistá místa v příštím ročníku seriálu Grand Prix. Ve hře bylo mnoho zajímavých jmen, ale ozdobit příští ročník se nemůže poštěstit všem. Kteří ze závodníků už nyní ale ví, že právě oni v příštím roce na startovních listinách těchto závodů chybět nebudou? Jsou to Polák Patryk Dudek, Slovák Martin Vaculík a Švéd Fredrik Lindgren.

„Na příští rok se hodně těším, myslím, že to bude dobré. Nic tak nového to pro mě nebude. Na některých drahách jsem sice ještě nejel, ale všechny závodníky znám ze švédské a polské ligy.“, přemýšlel už o nadcházející sezóně vítěz Challenge, spokojený Patryk Dudek.

Výsledek závodu rozhodně žádným velkým překvapením není. Nakonec naprosto suverénně zvítězil letos skvělý Patryk Dudek, který za večer nenašel přemožitele a pro druhé místo si poté bez větších potíží dojel Martin Vaculík, který podlehl jen vítězi závodu. O poslední postupové místo se však strhl napínavý boj, o jehož vítězi rozhodla po shodě jedenácti bodů až doplňková rozjížďka. Z dvojice Kenneth Bjerre a Fredrik Lindgren byl ale nakonec šťastnější druhý jmenovaný. Jen o bod za nimi skončil Martin Smolinski. Menším zklamáním jsou výkony Krzysztofa Kasprzaka a Piotra Pawlického, od kterých diváci jistě očekávali zdramatizování celého závodu.

Česká stopa se nakonec v závodě neobjevila. Václav Milík se sice díky absenci Andersena, který má poraněnou ruku, posunul do role prvního náhradníka, ale nezasáhl do jediné rozjížďky, celý závod proběhl totiž hladce.

Konečné pořadí závodu:

1. Patryk Dudek – 15
2. Martin Vaculík – 14
3. Fredrik Lindgren – 11+3

—————————–
4. Kenneth Bjere – 11+2
5. Martin Smolinski – 10
6. Peter Ljung – 9
7. Krzysztof Kasprzak – 7
8. Nicolas Covatti – 7
9. Piotr Pawlicki – 6
10. Max Fricke – 6
11. Sam Masters – 5
12. Mikkel Bech Jensen – 5
13. Brady Kurtz – 5
14. Krzysztof Buczkowski – 5
15. Tomasz Jedrzejak – 3
16. Robert Lambert – 1
17. Václav Milík – DNR

zdroj: speedwaygp.com
foto: speedwaygp.com

Máte k tomu co říct?