První body Eduarda Krčmáře v britské Elite League

Eduard Krčmář debutoval v minulou sobotu v britské nejvyšší soutěži. S jeho novým týmem Swindon Robins cestovali do Leicesteru, kde se utkali s místními Lions. „Červenky“ nakonec odjeli domů s prázdnou, když „Lvům“ podlehli 42:49.

Eda vystartoval do pěti jízd, ze kterých získal své dva první body. Zisk mohl být vyšší, ale v páté jízdě jej v první zatáčce postihl defekt a v desáté dojel do cíle těsně za Szymonem Woźniakem. Manažer Robins Alun Rossiter byl s jeho výkonem při premiéře v Elite League spokojený. Eda se držel v kontaktu, což naznačuje možnosti dalšího postupného zlepšování.

Na prohru Robins měla svůj vliv i neúčast dvou zraněných jezdců a Charlese Wrighta, který startoval ve druhé lize. Troy Batchelor ještě pociťoval svůj pád při Grand Prix v Cardiffu a Nick Morris si vážně poranil koleno při utkání Premier League.

Naopak naděje hostů na dobrý výsledek drželi Darcy Ward a letos výborně v Británii závodící Grzegorz Zengota. Na Darcym nebyla vůbec znát desetiměsíční přestávka a hned ve své druhé jízdě úspěšně startoval jako Joker. Rozhodující podíl na vítězství domácích Lions měli Jason Doyle, Szymon Woźniak a hostující náhradník Carl Wilkinson. Sam Masters si při pádu vykloubil palec pravé ruky a čeká ho přibližně čtyřtýdenní přestávka.

V pondělí čekalo Robins doma na Abbey Stadium televizní střetnutí s obhájcem trofeje Poole Pirates. Červenky si výhrou 50:42 posílili svoje šance na postup do Play-off.

Eduard si při debutu na domácí dráze připsal opět dva body. Hned v úvodní pikantní jízdě spolu s Darcy Wardem vystartoval proti Chrisi Holderovi a Davey Wattovi. Po startu se dostal do čela Chris, ale na konci prvního kola mu vypověděl službu motocykl. Eda po tři okruhy bojoval s Daveym Wattem o druhé místo, ale v první zatáčce posledního kola se přetočil, udělal elegantní piruetu a z motocyklu efektně sestoupil. Protože byl v sázce stále jeden bod, třičtvrtě okruhu si pro něj s motorkou úspěšně doběhl. Ve své další rozjížďce opět bojoval s Daveym Wattem o druhou příčku. V následujících dvou jízdách sice už žádný bod nezískal, ale příliš za svými soupeři nezaostával.

Eda Krčmář - Swindon - Poole

Skvěle si znovu vedli Darcy Ward a Grzegorz Zengota. Významnou úlohu sehrál také náhradník Charles Wright, poté co si při vyhýbání upadlého Paula Starka ve své úvodní jízdě zranil zápěstí a rameno jeho kolega Lewis Rose a v dalšímu průběhu závodu už nemohl nastoupit, Charles ho musel zastupovat, skvěle bojoval a ze šesti jízd vyjel 12 bodů. Nejlepším mužem Pirátů byl jejich kapitán Maciej Janowski.

Swindon Robins se v Elite League vítězstvím dostali o skóre před Belle Vue Aces na čtvrté postupové místo. V současnosti mají delší přestávku, až koncem července je čekají hned čtyři utkání v řadě. Začínají 27. ve Woverhamptonu.

13.7. Swindon Robins – Poole Pirates 50:42, Abbey Stadium