Protasiewicz je zraněný, nahradí jej Szczepaniak

Piotr Protasiewicz měl být jedním z hlavních favoritů sobotního semifinále Mistrovství Evropy v Liberci. „PePe“ však pod Ještěd nepřicestuje, stopku mu vystavilo zranění klíční kosti. Polská federace místo Protasiewicze do Liberce nominovala Mateusze Szczepaniaka.

Někjdejší jezdec Greplu Mšeno patří již řadu let mezi základní stavební kameny Indianerny Kumla. Právě v jejich barvách se Protasiewicz v úterý zranil. V tento den zároveň odstartovala švédská Elitserien, avšak kapitán Falubazu Zielona Góra si její atmosféru užil jen ve dvou jízdách. V té třetí upadl a byl převezen do nemocnice, kde byla potvrzena zlomenina klíční kosti.

Již jedenačtyřicetiletý závodník se již podrobil operaci a nyní jej čeká rekonvalescence. Pro Falubaz se jedná o znatelný problém, neboť tým s Mickey Mousem ve znaku stále nemůže počítat s nedoléčeným Jaroslawem Hampelem a distancovaným Alexandrem Loktajevem.

Je zřejmé, Protasiewicz bude muset zapomenout na starty v letošním evropském šampionátu SEC. Právo startu si vybojoval, jak je v Polsku pravidlem, na základě umístění ve Zlotém kasku. Dalším na řadě měl být Maksym Drabik, ale ten si bude plnit náhradnické povinnosti v kolidující varšavské Grand Prix Polska. Volba tak padla na mladšího z bratrů Szczepaniakových – Mateusze, jenž bude společně s Tomaszem Jedrzejakem v sobotu v Liberci hájit barvy Polska.

Startovní listina:
1 Matesz Szczepaniak
2 Artem Laguta
3 Milan Manev
4 Jurica Pavlic
5 Joonas Kylmäkorpi
6 Tomasz Jedrzejak
7 Matěj Kůs
8 Viktor Kulakov
9 Maksims Bogdanovs
10 Tobias Busch
11 Kenneth Bjerre
12 Zdeněk Holub
13 Andrej Kudrjašov
14 Jevgenijs Kostigovs
15 Kai Huckenebck
16 Nicolai Klindt

17 Michal Škurla
18 Jaroslav Petrák

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?