Prodloužený víkend? Co třeba na Slovensku?

Blíží se víkend a stejně jako ten minulý bude o jeden den delší.  A proč jej nestrávit třeba v údolí řeky Hron, kam se shodou okolností sjede šestnáctka špičkových plochodrážních jezdců? Ano, řeč je o městě Žarnovica a tamějším kvalifikačním kole mistrovství světa jednotlivců.

Na závod se tam již dlouhou dobu připravují. Prvního května, tedy na Svátek práce, se sešlo dvacet členů a příznivců SC Žarnovica a na stadionu natřeli dřevěné mantinely, nainstalovali reklamní plachty, umyli nafukovací mantinely, připravili dráhu, opravili drenáž a spoustu dalších věcí, které je potřeba před velkým závodem zkontrolovat a zprovoznit.

S kvalitní přípravou jde totiž v ruku v ruce také kvalitní závod. Ten nám slibuje i zajímavá startovní listina. V ní budou české barvy hájit Eduard Krčmář a Tomáš Suchánek. Prosadit se v ostrém souboji však pro ně zcela jistě nebude jednoduché. Inu posuďte sami – mezi šestnáctkou nominovaných najdeme hned tři stávající účastníky finálového seriálu Grand Prix. Vyjma domácího miláčka Martina Vaculíka (vítěz první letošní velké ceny) se totiž představí také Polák Patryk Dudek a Slovinec Matej Žagar. Jezdci cyklu Grand Prix ale listina kiandidátů na přední příčky nekončí. Do Žarnovice dále zavítají třeba Rus Grigorij Laguta, Australan Troy Batchelor, nebo českým fanouškům dobře známý Polák Adrian Miedzinski.

Zkrátka bude se na co dívat a proto pokud ještě nemáte své plány na víkend pak výletu na Slovensko určitě litovat nebudete. Závody začínají slavnostním nástupem v 15 hodin a vstupné pro dospělé pořídíte od příjemných 7 Eur. Vaše děti do 10 let pak závod uvidí zcela zdarma.

Ze závodu pro vás také připravujeme textový on-line přenos a odkaz na něj naleznete v den závodu na našem webu i Facebooku.

Startovní listina:
1 KARPOV Andrij, Ukrajina
2 VACULÍK Martin, Slovensko
3 LAGUTA Grigorij, Rusko
4 LEBEDEVS Andžejs, Lotyšsko
5 DUDEK Patryk, Polsko
6 RISS Mark, Německo
7 MAGOSI Norbert, Maďarsko
8 KRČMÁŘ Eduard, Česká republika
9 BATCHELOR Troy, Austrálie
10 CASTAGNA Paco Michele, Itálie
11 ŠKORJA Nick, Slovinsko
12 BÚRI Patrik, Slovensko
13 SUCHÁNEK Tomáš, Česká republika
14 ŽAGAR Matej, Slovinsko
15 MIEDZIŃSKI Adrian, Polsko
16 MADSEN Leon, Dánsko

17 MIHÁLIK Ján, Slovensko
18 VALKOVIČ Jakub, Slovensko

Máte k tomu co říct?