Proč Češi nepojedou v Best Pairs?

Český národní tým bude opět chybět ve Speedway Best Pairs Cupu, který startuje prvním z trojice závodů už tento víkend v Toruni. Na okolnosti rozhodnutí druhý rok po sobě nepozvat českou reprezentační družinu do vysoce medializované série jsme se ptali osoby nejpovolanější – Jana Konikiewicze z polské pořádající agentury One Sport.

SL: Z jakého důvodu český tým nepojede Speedway Best Pairs Cup 2015?
JK: Pozvali jsme takové týmy, které jsou podle našeho názoru v současnosti nejlépe schopny garantovat emoce a jsou konkurenceschopné na mezinárodní úrovni, mimo jiné třeba ve schopnosti jet jako dvojice.

SL: Češi byli pozváni v roce 2013, ale do dalších ročníků už ne, proč?
JK: Lotyši udělali v roce 2013 velký pokrok. Dvojice Lebeděvs a Bogdanovs nebo Puodžuks je schopna bojovat s nejlepšími a potvrdili to v minulé sezoně jak při Best Pairs Cupu, tak v Speedway European Championship.

ZÍTRA ČTĚTE
Plánuje agentura One Sport pořádání závodů SEC a SBPC v České republice?

SL: Je rozhodnutí nezvat Čechy ovlivněno událostmi z roku 2013, kdy byl do „českého“ týmu nasazen Slovinec Matej Žagar?
JK: Česká republika měla velké problémy sestavit v roce 2013 silnou dvojici a dvojice Aleš Dryml – Tomáš Suchánek musela být narychlo doplněna, aby zůstala konkurenceschopnou.

SL: Je jasné, že Němci jsou důležití pro marketing, ale proč jsou Lotyši upřednostňováni před Čechy?
JK: Myslím, že Lebeděvs, Bogdanovs a Puodžuks už v ligových i mezinárodních závodech několikrát potvrdili, že jsou závodníky s velkým potenciálem, kteří bojují a na dráze baví diváky. Česká republika má s dvojicí Eduard Krčmář – Václav Milík perspektivu, ale v současnosti jí chybí silný lídr. Je to spíše hudba budoucnosti než současnosti.

SL: Jaký tým bude vybrán pro poslední závod v Esbjergu? Kdy to bude rozhodnuto a na základě čeho?
JK: Rozhodneme se po prvních dvou závodech Speedway Best Pairs Cupu a startu mezinárodní sezony. Vybereme divokou kartu a může to být Česká republika. Bude záležet na tom, kdo na nás na začátku sezony zapůsobí a přesvědčí nás, že může pomoci k dobrému, zajímavému závodu v Esbjergu. To jsou faktory, podle kterých se budeme rozhodovat.

Máte k tomu co říct?