Příští týden se pojedou první dva závody

Zahájení české plochodrážní závodní sezóny, už snad opravdu, proběhne příští úterý a středu na stadionech v Praze a Pardubicích. Pojedou se zde závody Přeboru ČR (Poháru AČR) jednotlivců, které zároveň budou jedinou kvalifikací českých jezdců pro soutěže MS a ME.

V důsledku vládních nařízení se oba závody budou muset uskutečnit bez diváků na tribunách. Všichni účastníci závodů budou navíc muset mít platné negativní PCR testy.

Pro plochodrážní fanoušky by měl být ze závodu na Markétě připraven online přenos. Link k jeho sledování bude přibližně hodinu před začátkem umístěn na webové stránce pražského klubu.

Minimálně do poloviny května to však budou jediné plochodrážní závody v Čechách. Prvomájové kvalifikační kolo ME jednotlivců v Plzni FIM Europe už před pár týdny bez náhrady zrušila. Mistrovství ČR juniorů v Praze, 1. liga v Kopřivnici a mistrovství republiky ve třídě do 250 ccm v Pardubicích byly odloženy na pozdější termín. Mezinárodní mistrovství ČR ve flat tracku, které se má konat v Březolupech, bylo přeloženo na 24. července.

Změny v plochodrážním kalendáři AČR mezi 1. – 15. 5. 2021:

1.5. ME jednotlivců, Plzeň – závod zrušen TRC FIM Europe

4.5. Mistrovství ČR juniorů, Praha – závod přeložen na náhradní termín

4.5. (18 hodin) Přebor ČR (Pohár AČR), Praha – nahrazuje závod původně plánovaný na 4.10.

5.5. (17 hodin) Přebor ČR (Pohár AČR), Pardubice – nahrazuje závod původně plánovaný na 9.6.

8.5. MMČR Flat Track, Březolupy – přeloženo na 24.7.

8.5. – 1. liga, Kopřivnice – závod přeložen na náhradní termín

15.5. MMČR 250 ccm, Pardubice – závod přeložen na náhradní termín

zdroj: Petr Moravec

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?