Přijede Falubaz do Pardubic?

V neděli končí základní části polských soutěží včetně té nejvyšší – ekstraligy. Jasno tedy bude v tom, s jezdci z jakých klubů mohou počítat pořadatelé letošního ročníku Zlaté přilby města Pardubice. Toho využije předseda východočeského klubu Evžen Erban a vydá se v neděli do Zieloné Góry, kde místní Falubaz hostí celek z Grudziadzu.

Je velkým překvapením, že pro Falubaz Zielona Góra skončí nedělním závodem letošní ročník ekstraligy. Pro českého fanouška se jedná o příznivou zprávu, neboť budou jezdci Falubazu volní pro plochodrážní svátek na východě Čech.

Velmi vysoko jistě má Evžen Erban na svém seznamu Darcyho Warda, vítěze zlaté trofeje z roku 2013. Ward se v červenci vrátil do sedla motocyklu po disciplinárním trestu a jezdí ve skvělé formě. Ani to však nestačilo na postup klubu s Mickey Mousem ve znaku do vyřazovacích bojů.

Vedle Warda jsou na Zlatou přilbu volní i dva další dřívější vítězové tradičního podniku Andreas Jonsson a Grzegorz Walasek. Shodou okolností oba podobně jako Ward oblékají v ligových bojí žlutozelené kombinézy Falubazu, a i oni jsou tak vážnými kandidáty na místo v šestatřicetičlenné startovní listině. Walaskův start v neděli 20. září by ale mohly zkomplikovat zdravotní patálie z tří vleklých zranění, která jezdec Greplu Mšeno v letošní sezoně utrpěl.

Vstupenky na Zlatou přilbu jsou v prodeji

Již před několika týdny se rozběhl předprodej vstupenek na finále Mistrovství světa juniorů a 67. Zlatou přilbu města Pardubice. Lístky na obě akce jsou k mání v síti Ticket Portal nebo při osobním odběru na pardubickém stadionu.

Skoro jistý je start dalšího zielonogórského hříšníka Patryka Dudka, ten má za sebou dopingový distanc, ale i on už je zpět. DuZers v Pardubicích jezdí skvěle a chybí mu závodní příležitosti, je proto nanejvýš pravděpodobné, že Dudka v Pardubicích opět uvidíme.

Sedmašedesátý ročník Zlaté přilby prý láká i kapitána Falubazu Piotra Protasiewicze. Někdejší lídr Greplu Mšeno si ovšem minulý týden obnovil zranění ramena a osud zbytku jeho sezony tak zůstává nejasný.

Zlatou stuhu v loňském roce vyhrál Krystian Pieszczek a i on patří do sestavy Falubazu. Není proto tedy vyloučeno, že bude „Krycha“ třetí záříjový pátek útočit na obhajobu loňského triumfu.

Spojenou nádobou s jezdeckým obsazením je návštěvnost. Právě přítomnost Dudka a Protasiewicze, oblíbenců zielonogorského publika, by mohla být skvělou pozvánkou pro příznivce z Dolního Slezska, kteří budou po měsíci abstinence hladoví po ploché dráze. Podle informací Wojty Zavřela, blízkého spolupracovníka fanouškovského portálu falubaz.com, se skutečně do Pardubic chystá velké množství kibiců ze Zieloné Góry.

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

 

Máte k tomu co říct?