Prague Open je kompletní

Nejlepší český jezdec ze sobotního Prague Open si zajistí místo mezi trojicí vyvolených pro květnovou Grand Prix České republiky. Nyní už víme, jaká šestnáctka jezdců bude soupeřit o možnost vyzvat 23. května nejlepší plochodrážníky světa.

V neúplné startovní listině prezentované před týdnem se skrývala jen jediná tajenka. Jejím řešením je jméno zkušeného Mariusze Fierleje. Čtyřiatřicetiletý Polák před lety figurující na extraligové soupisce Greplu Mšeno je po svém krajanovi Patryku Dolném druhým a posledním cizincem mezi přihlášenými do sobotního startu domácí sezony.

Přestože je obsazení kompletní, došlo ještě k jedné kosmetické úpravě. Martina Gavendu nepustí do závodu zranění kotníku, a tak jeho místo zaujme Michal Dudek.

Závod je vypsán na jedenadvacet rozjížděk, prvních dvacet určí čtveřici nejlepších, ta se pak ve finálové jízdě utká ještě jednou o celkové vítězství v závodě. Nejlépe postavený český závodník po jedenadvacáté jízdě bude mít záručeno, že se o šest týdnů později představí na Markétě znovu, a to s číslem sedmnáct nebo nižším, minimálně totiž má garantováno místo pro prvního náhradníka.

Prague Open začne v 16 hodin slavnostním nástupem.

Startovní listina:
1 Josef Franc
2 Ondřej Smetana
3 Mariusz Fierlej (PL)
4 Jan Holub
5 Eduard Krčmář
6 Roman Čejka
7 Michal Škurla
8 Zdeněk Holub
9 Václav Milík
10 Martin Málek
11 Martin Gavenda Michal Dudek
12 Tomáš Suchánek
13 Matěj Kůs
14 Patryk Dolny (PL)
15 Filip Šitera
16 Hynek Štichauer

17 Filip Hájek

foto: Jan Neruda

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?