Pozdní nominace do Güstrowa

Zatímco čeští reprezentanti budou v sobotu bojovat o postup do australského finále Mistrovství světa juniorských družstev v Opole, druhé semifinále bylo alokováno do Güstrowa. Tam domácí čtveřice přivítá soupeře z Dánska, Finska a Velké Británie.

Nezvykle dlouho se čekalo na plnou startovní listinu. Němci a Dánové nahlásili svá kvarteta brzy, posléze dorazila do emailové schránky FIMu i čtyři jména britských reprezentantů, avšak finská sestava stále chyběla. Objevily se dokonce informace, že Suomi do Güstrowa vůbec nedorazí. Nakonec ale pomohla intervence Armanda Castagni a v úterý v noci potvrdili svoji účast i Finové.

Hlavními favority budou na černém güstrowském materiálu obhájci stříbra z Dánska se čtyřmi finalisty juniorského individuálního světového šampionátu v sestavě.

Naděje Britů výrazně limituje absence klíčového závodníka Roberta Lamberta, který stále nedoléčil zranění. Ztráta Lamberta je pro Young Lions o to výraznější, neb člen britské seniorské reprezentace v minulosti závodil s německou licencí, a tak pro něj dráha v Güstrowě není ničím neznámým.

Německo (červená)
1 Michael Härtel (c)
2 Erik Riss
3 Valentin Grobauer
4 Mark Riss

Velká Británie (modrá)
1 Kyle Howarth (c)
2 Stefan Nielsen
3 Adam Ellis
4 Josh Bates

Finsko (white)
1 Nike Lunna (c)
2 Jiri Nieminen
3 Jere Lehtonen
4 Jooa Partanen

Dánsko (žlutá)
1 Anders Thomsen
2 Mikkel Bech
3 Nikolaj B. Jakobsen
4 Mikkel Michelsen (c)

Máte k tomu co říct?