Poslední změny ve Zlaté stuze, Jakobsen jede o historický zápis

Tradičním předkrmem před závodem o zlatou přilbu je juniorská Zlatá stuha. Ta má před sebou čtyřiačtyřicátý ročník, ve kterém se může Frederik Jakobsen stát prvním zahraničním dvojnásobným vítězem.

Je jisté, že z avizované startovní listiny v Pardubicích nebude Zach Wajtknecht. Brit měl vystartovat i v pátečním světovém juniorském finále, ale na východ Čech jej nepustí zranění zad. Kdo oblékne vestu s číslem 6, dosud nebylo potvrzeno.

Otazník panuje nad startem Američana Luka Beckera. Chráněnec Grega Hancocka je zároveň zapsán mezi startujícími v sobotním Diamentovém poháru, jehož druhý díl je alokován do Motaly.

Od doby, co je Zlatá stuha mezinárodním závodem, nedokázal žádný z mladých závodníků na svůj triumf navázat v následujících letech. Obhajobu mají na kontě jen Jan Holub a Stanislav Urban.

Před touto výzvou nyní stojí Frederik Jakobsen. Vítěz z ročníku 2016 může být prvním cizincem se dvěma triumfy ve Zlaté stuze a zároveň historicky prvním jezdcem, který vyhraje znovu po dvou letech.

Závod startuje ve Svítkově ve 14 hodin, přineseme z něj online reportáž.

44. Zlatá stuha juniorů
1 Jaimon Lidsay
2 Mads Hansen
3 Patrick Hansen
4 Kyle Bickley
5 Jack A. Smith
6 Zach Wajtknecht
7 Lukas Baumann
8 Dominik Möser
9 Mario Niedermaier
10 Daniel Spiller
11 Dennis Fazekas
12 Mattia Lenarduzzi
13 Przemyslaw Liszka
14 Karol Zupinski
15 Nick Škorja
16 David Pacalaj
17 Frederik Jakobsen
18 Jakub Valkovič
19 Marko Levyshin
20 Luke Becker
21 Filip Hájek
22 Petr Chlupáč
23 Jan Kvěch
24 Patrik Mikel

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?