Poslední kvalifikaci o GP vyhrál Craig Cook

Čtvrté a poslední kvalifikační kolo o postup do Grand Prix 2019 se včera odjelo v německém Abensbergu. Mezi šestnáctkou účastníků byli i dva čeští reprezentanti.

Příliš se jim však nedařilo. Matěj Kůs vyjel čtyři body, což stačilo na 13. místo. Zdeněk Simota získal dva body, když závěrečnou jízdu pro defekt motocyklu nedokončil a obsadil 16. příčku.

Vítězstvím oslavil své 31. narozeniny Angličan Craig Cook. Jediný bod ztratil s druhým Hansem Andersenem z Dánska. Třetí a poslední postupovou pozici si vyjel mladý Australan Max Fricke.

Smolařem závodu se stal Piotr Pawlicki. Po čtyřech jízdách měl na svém kontě 11 bodů, ale v závěrečné neudržel na startu nervy na uzdě a najel do pásky. Jeden bod mu tak chyběl alespoň k rozjezdu. Stejně bodů získal na pátém místě i jeho krajan Krzysztof Buczkowski. Šestá skončila naděje místních fanoušků na postup do Challenge Martin Smolinski.

Ze čtyř kvalifikačních kol si postup do Challenge o Grand Prix 2019, které se pojede 28. července v německém Landshutu, zajistila dvanáctka jezdců:

Dánsko (Kenneth Bjerre, Niels Kristian Iversen a Hans Andersen), Polsko (Janusz Kolodziej, Krzysztof Kasprzak), Austrálie (Jack Holder, Max Fricke), Slovinsko (Matej Žagar), Švédsko (Antonio Lindbäck), Francie (David Bellego), Německo (Kevin Wölbert) a Velká Británie (Craig Cook).

Startovní listinu Chalenge doplní čtyři divoké karty. Jednu z nich udělí pořadatelé z Landshutu. Objevují se hlasy, že by ji měl obdržet Kai Huckenbeck. Ve hře je i místní Martin Smolinski. Na další tři je množství kandidátů. Největší favorité jsou asi jezdci ze čtvrtých míst kvalifikačních kol, tedy Poláci Jaroslaw Hampel a Piotr Pawlicki a Britové Chris Harris a Robert Lambert. Jednou z možností je udělení divoké karty pro jezdce, který v kvalifikaci nestartoval (Martin Vaculík, Leon Madsen). Čeští reprezentanti Václav Milík a Eduard Krčmář, přestože v kvalifikačních závodech obsadili pěkná pátá místa, příliš velkou šanci na obdržení divoké karty zřejmě nemají.

21.5. MS jednotlivců, kvalifikace o Grand Prix 2019, Abensberg (398 m)