Peter Ljung do Prahy nepřijede

Peter Ljung měl patřidt do širšího okruhu favoritů pondělního 47. Memoriálu Luboše Tomíčka. Letošního vítěze Speedway World Cupu však do Prahy nepustí zranění ze švédské ligy. Ljung na Markétě nahradí jiný švédský závodník Jacob Thorssell.

Ljung upadl v úterním finále hned ve své první jízdě a na dráze se již neobjevil, stejně tak absentoval v odvetě druhý den. Následkem pádu je krevní sraženina v oblasti hýždí, který někdejšímu stálému jezdci Grand Prix neumožňuje návrat do sedla motocyklu.

Jak potvrdil sportovní ředitel pražského závodu Pavel Ondrašík, Švéd se již z pondělního startu na Markétě omluvil. O novém držiteli čísla třináct bylo brzy jasno: „Ljunga nahradí jiný Švéd Jacob Thorssell,“ prozrazuje Ondrašík.

Jacob Thorssell nyní zažívá svoji první sniorskou sezonu, za juniorských časů však byl ve švédských barvách častým hostem na českých stadionech v kvalifikačních bojích týmového evropského šampionátu.

Dosud nebylo potvrzeno, zda Ljung jen vynechá pražský podnik, či do České republiky nepřijede vůbec a náhradu bude muset hledat i 67. Zlatá přilba města Pardubic.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?