Pedersen přijede na Tomíčkův memoriál

Pondělí 21. září bude v Praze na Markétě patřit 47. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka. Jednou z největších hvězd tradičního závodu bude Nicki Pedersen.

Trojnásobný mistr má ve sbírce dva vítězné memoriály. Nejprve se radoval v roce 2009, kdy ve finálové rozjížďce porazil Grzegorze Walaska, Grega Hancocka a Martina Vaculíka. Triumf si mladší z bratrského dua zopakoval o dva roky později, kdy opět porazil Hancocka. V tomto případě ani do finále nemusel, o vítězi se v rozbahněném memoriálu rozhodovalo v poslední sérii.

Už v tuto chvíli je jisté, že ve startovní listině nebude žádný závodník, který by vyhrál Memoriál Luboše Tomíčka víckrát než Pedersen. Z v současnosti aktivních závodníků nikdo nevyhrál tři Tomíčkovy memoriály, s Pedersenem se může měřit jen dvojnásobný vítěz Rafal Okoniewski.

Je evidentní, že se vzhledem k navazujícím datům z části budou prolínat startovní listiny 67. Zlaté přilby města Pardubic a 47. Memoriálu Luboše Tomíčka. Unia Leszno, za kterou Pedersen v Polsku závodí, je hlavním adeptem na ekstraligové zlato, a tak je zřejmé, že kapitán Holstedu bude k vidění pouze v Praze.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Máte k tomu co říct?