Páska srovnala šanci na titul

Předposledním, devátým , turnajem včera pokračoval seriál MS Gladiátorů na ledě. Uskutečnil se na stadionu Max Aicher Arena v bavorském Inzellu. Stadion byl postaven pod vrcholky bavorských Alp v roce 1965 hlavně pro rychlobruslařské závody. Před pěti lety byl rekonstruován a kompletně zastřešen za použití moderního systému, který udržuje stálou teplotu v hale. Arena pojme až sedm tisíc diváků.

InzellSamotný závod nabídl pokračování souboje o titul nového mistra světa. Ze dvou lídrů klasifikace si lépe vedl Dmitrij Chomicevič, když Dmitrije Koltakova dokázal porazit v základní části i v semifinále. Ve finále ovšem neudržel nervy, najel do startovní pásky a svým vyloučením umožnil, aby jej Dmitrij Koltakov bodově dostihl.

V opakovaném finále zvítězil včera neporazitelný Igor Kononov, druhý dojel Dmitrij Koltakov a třetí Danil Ivanov. Dmitrijové Chomicevič a Koltakov mají po 155 bodech a v dnešním závodě se o zlaté medaili rozhodne zřejmě až v úplně poslední jízdě. Třetí Danil Ivanov na vedoucí dvojici ztrácí už sedm bodů a bude se zřejmě spíš soustředit na udržení medailové pozice, protože Igor Kononov na něj včera zmenšil ztrátu o šest bodů a stejný počet bodů činí mezi nimi v současnosti i rozdíl.

Jegor Myškověc pravděpodobně odrazil útok Franze Zorna v boji o pátou příčku. Obsazení semifinálových jízd doplnili ještě Niclas Svensson a domácí Günther Bauer. Niclas jednu rozjížďku vyhrál (porazil v ní svého otce) a v následující jízdě dvě kola vedl před Jegorem Myškověcem. Úřadující německý šampion o svém postupu rozhodl v závěrečné jízdě, ve které si poradil se Stefanem Svenssonem.

Kromě Jana Klatovského tentokrát naši republiku zastupoval i jeho starší bratr Antonín, který ve startovním poli nahradil finského jezdce Antti Aakka. Antonínovi, ale letošní premiéra v soutěži příliš nevyšla, se ziskem jednoho bodu obsadil 16. místo. Jan byl úspěšnější. Ve 13. jízdě dokázal zvítězit, dohromady vyjel pět bodů a skončil na 11. příčce. V průběžném hodnocení před posledním turnajem postoupil na 13. místo a určitě ještě bude bojovat o konečnou 11. pozici, na kterou ztrácí dva body.

S divokou kartou pořadatelů v závodě vystartoval 17 letý syn Günthera Bauera Luca a podařilo se mu vyjet své dva první body v soutěži.

Dnešní závěrečný turnaj v Inzellu odstartuje ve 14 hodin.

Klabo Inzell 16

Jan Klatovský Inzell19.3. MS Gladiátorů na ledě, 9. finále – Inzell (Max Aicher Arena, 400 m), rozhodčí Jim Lawrence (GB)

1.Igor Kononov (RUS) – 21 (3,3,3,3,3,3,3)
2. Dmitrij Koltakov (RUS) – 17 (3,2,3,3,2,2,2)