Pardubický plochodrážní víkend 2021 má svoji úplnou podobu

Zlatá přilba města Pardubic, nejstarší plochodrážní závod světa, by se v příštím roce měl konat opět o první říjnové neděli. Jako tradičně mu budou předcházet rozhodující finále MS juniorů a Zlatá stuha juniorů spolu s MS ve Flat Tracku.
„Čerstvě zveřejněný předběžný kalendář plochodrážních závodů mezinárodní motocyklové federace FIM na rok 2021 definitivně odkryl podobu pardubického plochodrážního víkendu. Již v neděli 8. listopadu jsme avizovali, že k závodu o Zlatou přilbu, která se koná 3. října 2021, samozřejmě přibude závod mistrovství světa, aby se tradiční plochodrážní svátek opět odvíjel ve třech dnech.
Od roku 2010 se stal pardubický plochodrážní stadion místem kde se pravidelně bojuje o titul mistra světa v kategorii juniorských jezdců do 21 let. Svítkovský stadion chyběl v seznamu pořadatelů tohoto závodu od té doby pouze jednou, ale to se zde v roce 2013 bojovalo o titul v soutěži družstev této kategorie. V pátek 1. října 2021 se nejlepší juniorští jezdci světa do Pardubic vrátí a bude se zde tedy po dvanácté v řadě bojovat o titul nejlepšího jezdce planety.

V letošním roce měl na našem stadionu premiéru nový světový šampionát v kategorii Flat Track. Tento opravdu pozoruhodný závod do Pardubic letos přilákal i jezdce ze země, kde plochá dráha není běžnou disciplínou, ale jsou motocyklům zaslíbené, jako třeba Japonsko nebo Španělsko. Závod se uskuteční v sobotním programu, ten pak bude vrcholit stejně jako letos bojem o 47. Zlatou stuhu juniorů.“

Předběžný program:

Pátek 1. 10. : Mistrovství světa do 21 let – Finále / 18:00

Sobota 2. 10. : Mistrovství světa Flat Track –  47. Zlatá stuha juniorů / 13:00

Neděle 3. 10. : 73. Zlatá přilba města Pardubic / 12:00

zdroj: tisková zpráva AMK ZP Pardubice

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?