Pardubice se těší na skvělý závod

Příjemné jarní počasí, atraktivní program na celý den a hlavně silně obsazená startovní listina čtvrtého semifinále Speedway European Championship. Taková jsou lákadla, která stojí před návštěvníky sobotního nejen pochodrážního programu v Pardubicích.

Tři postupová místa a mnoho adeptů nejen na postup do závodu challenge, ale i na samotný čtyřdílný finálový seriál SEC, tak nabitá je startovní listina pardubického semifinále.

Nejvíce pozornosti bude poutat Antonio Lindbäck, někdejší druhý muž závodu o zlatou přilbu a závodník pořádajícího AMK má na kontě vyhrané závody Speedway Grand Prix a počítá se s ním do finále SEC. Umístění mimo stupně vítězů na východě Čech by bylo velkým zklamáním.

Druhým z favoritů je Piotr Protasiewicz. Velezkušený, už třiačtyřicetiletý kapitán Falubazu Zielona Góra každý rok deklaruje touhu po ještě jednom mezinárodním úspěchu a SEC by mohl být právě tou vhodnou příležitostí. Začátek probíhajícího ročníku ale historicky prvního polského mistra světa juniorů nezastihl v ideální pohodě, a tak soupeři cítí šanci.

Jsou-li Švéd a Polák dvěma hlavními kandidáty postupu, o třetí místo bude řádná bitva. Zálusk si na něj nepochybně dělají vítěz Zlaté přilby Hans Andersen, Anders Thomsen, Dmitri Bergé, kandidát na titul juniorského mistra světa Robert Lambert, Kai Huckenbeck nebo David Bellego.

Stranou nebude chtít zůstat ani Eduard Krčmář. Slánský lídr je i lídrem Startu Gniezno, za nějž pravidelně nastupuje v polské druhé nejvyšší soutěži, a od začátku roku jezdí ve velké pohodě, kterou prokázal třeba i v prvním kole tuzemské extraligy v Praze.

Od nahlášení doznala startovní listiny jediné změny. Barvy britské ploché dráhy, která se po několikaleté odmlce do mistrovství Evropy vrací, měl hájit i Steven Worrall. Ten si ale po pádu v britské lize zlomil nohu, a tak jedničku bude mít na zádech Adam Ellis.

Dlouhá léta nebyl na českých klasických oválech k vidění závodník reprezentující norský plochodrážní sport. V sobotu přijedou hned dva – vítěze posledních dvou národních titulů Glenna Moie dopní ještě mladý Lasse Madland Fredriksen.

Kromě plochodrážních speciálů bude ve Svítkově po celý den k vidění i technika účastníků Rally Dakar. Program vyvrcholí koncerty a ohňostrojem. Harmonogram celého dne je k vidění na instagramu pardubického klubu.

Trénink přístupný veřejnosti začíná v 10 hodin, hlavní závod je naplánován na 14. hodinu. Ze závodu přineseme tradiční textový online přenos.

Startovní listina:
1 Adam Ellis
2 Eduard Krčmář
3 Antonio Lindbäck
4 David Bellego
5 Piotr Protasiewicz
6 Timo Lahti
7 Kevin Wölbert
8 Anders Thomsen
9 Glenn Moi
10 Dmitri Bergé
11 Zdeněk Simota
12 Hans N. Andersen
13 Robert A. Lambert
14 Kai Huckenbeck
15 Andrej Kobrin
16 Lasse M. Fredriksen

17 Hynek Štichauer
18 Patrik Mikel

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?