Pardubice povolaly Vaculíka

Stadion Zlaté přilby Pardubice bude v pátek večer hostit úvodní extraligový závod letošní sezony. Domácí nechtějí po loňském finálovém zklamání nic podcenit a hned na začátek sezony budou mít k dispozici Martina Vaculíka.

Slovenská hvězda je na začátku nové sezony ve skvělé formě, kterou předvedla o uplynulém víkendu při otevíracím kole polské PGE Ekstraligy. Vaculíkův patnáctibodový komplet byl základním kamenem výhry Unie Tarnów nad mistrovským Gorzówem.

Jméno zahraničního závodníka v sestavě Pardubic znamená, že se mezi čtveřici vyvolených nedostane jeden z českých seniorů – odchovanců klubu. Černého Petra pro páteční závod dostane  Hynek Štichauer, jenž v souladu s extraligovými řády může nastoupit za jiný klub. Po Štichauerovi s největší pravděpodobností sáhne Slaný.

Štichauer o rozhodnutí startovat na domácím stadionu za jiný klub řekl: „Mně to je samozřejmě líto, hlavně mi je líto, že jsem se to dozvěděl docela pozdě. Je to ale rozhodnutí klubu, je to rozhodnutí mého zaměstnavatele a já ho respektuju. Když to dobře dopadne, tak pojedu za Slaný. A pak se budu snažit si udělat takovej average, aby se mi to už nemohlo stát.“

Východočeši už prostřednictvím svého oficiálního facebooku oznámili i kdo obsadí pozici juniora. Před Patrikem Mikelem dostane přednost Josef Novák.

zdroj: vlastní info, fb.com/pdpce
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?