Ondřej Smetana na dva roky v Poznani

Polský klub z Poznaně se po krátké pauze vrací na plochodrážní mapu světa. A bude u toho i Čech Ondřej Smetana, který dnes s týmem „škorpionů“ podepsal dvouletou smlouvu.

Jedním z úkolů týmu Ondřeje Smetany pro zimní přestávku 2014/2015 bylo nalezení zahraničního angamžmá, ve kterém by bylo možné získávat cenné zkušenosti pro další vývoj kariéry. S tímto cílem se také jezdec obrátil na všechny celky polské druhé ligy, ze kterých však bohužel odpověděl (byť odmítavě) pouze jediný klub – KSM Krosno.

Na základě kontaktů, mj. právě v Krosně, se ale Ondřej rozhodl kontaktovat také klub PSŻ Poznań. V Poznani se po komplikovaných jednáních rozběhla rozsáhlá rekonstrukce místního sportovního areálu, jehož součástí je  také plochodrážní ovál. Ten by měl být již letos připraven k uspořádání několika volných závodů a semifinále polského „Brazoweho kasku“. Od příštího roku pak bude znovu hostit klub PSŻ Poznań, startující v ligové soutěži.

A přístup Poznaně byl opravdu milým překvapením. Tamější prezident, pan Arkadiusz Ładziński, odpověděl na nabídku bleskově a co víc – v češtině! Během někoika konverzací si mezi sebou jezdec s klubem popsali své představy o vzájemné spolupráci, a dále již prakticky nebylo co řešit. Nadšení a odhodlání poznańských činovníků je totiž doslova nakažlivé.

Po zařízení nutných formalit – licence, startovního povolení, přihlášky, smlouvy… byl kontrakt uzavřen a nyní již nezbývá nic jiného, než se chopit příležitosti a ukázat, že byl dobrou volbou pro obě strany.

A co na smlouvu říká samotný Ondřej? Těším se, že se svezu ve volných závodech a doufám, že mi dráha sedne. Jednání s klubem bylo výborné a rychlé. Udělám vše pro to, abych byl v roce 2016 v jejich ligovém týmu.“

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?