Ondřej Smetana bude obhajovat francouzský titul

Stejně jako před rokem se prvním českým plochodrážníkem, který se v sezóně představí v ligovém závodě stane Ondřej Smetana. Opět pojede francouzskou ligu s vestou týmu z La Réole, se kterým tak bude obhajovat loňské prvenství.

Ondra se pilně připravuje na nadcházející sezónu. Každý den cvičí a běhá. Má přichystané čtyři kompletní motocykly. V lednu si už byl zatrénovat na dráze ve francouzském Marmande.

Na zdejším stadionu se příští sobotu pojede i úvodní ligové dvojutkání čtvrtého ročníku francouzské ligové soutěže. Místní tým se nejprve utká s Morizés a poté s Ondřejovým La Réole. Ten do Francie vyrazí již ve čtvrtek a doufá, že před závodem bude mít ještě příležitost se svézt.

Družstvo MC Réolais La Réole bude obhajovat titul v totožné sestavě z loňska. Vedle Ondry bude hlavní postavou týmu kapitán Mathieu Trésarrieu, mnohonásobný francouzský šampion a mistr světa na dlouhé dráze v letech 2018 a 2019. Podporovat je budou bratři Jordan a Enzo Dubernardové a Richard de Biasi.

Vloni stříbrný Morizés MC staví opět na britskou posilu Chrise „Bombera“ Harrise a také velezkušeného Stéphana Tresarrieu. V týmu bronzového MC Marmande jsou největšími hvězdami dvojnásobný mistr světa na dlouhé dráze z uplynulého roku Dimitri Bergé (v nadcházející sezóně však titul v jednotlivcích obhajovat nebude, neboť se bude soustředit na klasickou plochou dráhu) a Brit s francouzskými kořeny Adam Ellis (na britských ostrovech startující za Swindon Robins a Poole Pirates). Dynamic MC Lamothe Landerron povede jako kapitán v současnosti nejlepší francouzský jezdec ploché dráhy David Bellego. Dorovnat se mu bude snažit talentovaný dánský junior Mads Hansen.

V polovině prosince postihly Akvitánii, kraj kde se nachází všechny francouzské plochodrážní stadiony, silné deště a způsobily rozsáhlé povodně. Nejvíce jimi byly postiženy stadiony v Saint Macaire, Morizés a La Réole. Francouzský domácí ovál Ondřeje Smetany by však do dubna, kdy se zde pojedou ligová střetnutí měl být v pořádku připraven, otázkou však prozatím zůstává zda se v nich představí i Ondra, neboť ve stejných termínech mají naplánovaná domácí utkání i Newcastle Diamonds (v jejichž sestavě Ondřej bude startovat v britské Championship).

Každopádně tři závody na přelomu února a března budou pro Ondřeje Smetanu výbornou přípravou pro náročnou sezónu, kterou premiérově vyzkouší i na britských ostrovech.

Sestavy družstev francouzské ligy 2020:

MC Réolais La Réole: Ondřej Smetana, Mathieu Trésarrieu, Jordan Dubernard, Enzo Dubernard, Richard de Biasi, Thomas Valladon (náhradník)

Morizés MC: Chris Harris (GB), Stéphane Trésarrieu, Gaétan Stella, Steven Labouyerie, Mathias Trésarrieu, Gaetan Durand (náhradník)

MC Marmande: Dimitri Bergé, Adam Ellis (GB), Julien Cayre, Gabriel Dubernard, John Bernard,        Baptiste Comblon (náhradník)

Dynamic MC Lamothe Landerron: David Bellego, Mads Hansen (DK), Xavier Muratet, Jerome Lespinasse, Steven Goret, Maeron Hermes (náhradník)

Kalendář francouzské ligy 2020:

15.2. Marmande – Morizés, Marmande – La Réole

23.2. Morizés – La Réole, Morizés – Lamothe Landerron

29.2. Marmande – Lamothe Landerron

8.3. Lamothe Landerron – Morizés, Lamothe Landerron – La Réole

14.3. Lamothe Landerron – Marmande

29.3. Morizés – Marmande

5.4. La Réole – Marmande, La Réole – Lamothe Landerron

19.4. La Réole – Morizés

zdroj: FB ( Ligue Nationale de Speedway FFM)

foto: Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?