Ondřej Smetana bral ve Mšeně všechno

První máj patří ve Mšeně již dlouhá léta ploché dráze. Nejinak tomu bylo také letos, kdy na místní ovál zavítala dvanáctka účastníků Přeboru ČR jednotlivců. V základní části si naprosto suverénně počínal plzeňský Michael Hádek, který ukázal záda všem svým soupeřům. Systém rozjížděk, kde o konečném pořadí na prvním až čtvrtém místě rozhoduje nadstavbová  jízda nejlepší čtyřky, se mu však vymstil ve chvíli, kdy ve finálové jízdě marně naháněl Ondřeje Smetanu. V posledním kole stejné jízdy se pak neohroženým manévrem dostal na třetí příčku před Adama Fencla holanďan Buddy Prijs.

Finálová jízda slibovala dramatický průběh také pro následný Memoriál Emila Sovy, neboť vložený závod, reprezentovaný jednou jízdou v pěti jezdích na dráze, měli absolvovat všichni finalisté, doplnění o druhého z mladých Nizozemců – Geerta Bruinsmu. Ze souboje Hádek – Smetana však sešlo ještě před startem jízdy samotné. Neobvyklé zvuky vycházející z motoru Michaela Hádka totiž nevěstily nic dobrého a plzeňský „Had“ se tak raději rozhodl do memoriálu nenastoupit. Ondřej Smetana pak spečetil své vítězství stylem start-cíl před nizozemskou dvojicí a Adamem Fenclem.

Smolně skončil slibně rozjetý závod pro Filipa Hájka, který se v zápalu boje o dva body s Geertem Bruinsmou dostal do hlubší části dráhy a upadl. S poraněním kolene pak musel ze závodu odstoupit. Hned po tréninku pak bohužel pro poruchu motoru odstoupil také pardubický Josef Novák.

Výsledky:
1. SMETANA Ondřej, AK Markéta (3,2,3,2,2) 12 + 1. ve finále
2. HÁDEK Michael, PK Plzeň (3,3,3,3,3) 15 + 2. ve finále
3. PRIJS Buddy, Nizozemsko/lic.DMSB (2,3,3,1,2) 11 + 3. ve finále
4. FENCL Adam, AK Slaný (2,3,2,3,3) 13 + 4. ve finále
5. BRUINSMA Geert, Nizozemsko/lic.DMSB (1,2,2,1,3) 9
6. BABIČKA Petr, AK Slaný (1,2,1,3,2) 9
7. MEJTSKÝ Martin, ZP Pardubice (2,0,2,2,1) 7
8. HÁJEK Filip, AK Markéta (3,1,Fd,N,N) 4
9. ŠVESTKA Martin, PDK Mšeno (0,0,1,2,1) 4
10. MACL Dan, ZP Pardubice (d,1,1,1,0) 3*
11. VALKOVIČ Jakub, Slovensko (1,1,Fd,0,1) 3*
12. NOVÁK Josef, ZP Pardubice (ns)
* o pořadí Dana Macla a Jakuba Valkoviče rozhodl los

17. Memiorál Emila Sovy:
Smetana, Prijs, Bruinsma, Fencl, Hádek (N)

Foto: Ladislav Malák

Máte k tomu co říct?