Odložená 1. liga dnes v Praze

Původně se měl úvodní závod letošní 1. ligy na pražské Markétě uskutečnit již téměř před dvěma měsíci, ale na poslední chvíli musel být odložen. Nový termín dostal na dnešek od 18 hodin a tentokrát už nic nestojí jeho pořádání v cestě a navíc stadion budou moci navštívit i fanoušci.

V sestavách čtveřice týmů se objevuje téměř celá současná česká plochodrážní špička. Z ní chybí pouze Václav Milík, který s úspěchem závodí za Krosno v 1. polské lize a ve středu jej čeká úvodní finálový závod SEC v Bydgoszczi.

Domácí Markéta nasadila sestavu výborných juniorů doplněnou o náhradníka Filipa Hájka, pro kterého to bude první letošní závod. Markéta jako obhájce prvenství bude i letos platit za největšího favorita soutěže.

Silnou sestavu vysílá i Kopřivnice. Stejně jako v minulém roce ji posílili zkušení Josef Franc s Martin Málkem. Na trojici ji vyztužuje stále se lepšící kopřivnický odchovanec Jan Macek.

Zlatá přilba Pardubice rozdělila nominaci z poloviny na zkušenost a na mládí. První část reprezentují Jaroslav Petrák a Hynek Štichauer, druhou pak Daniel Šilhán, pro kterého to bude první závod po loňském zranění a náhradník Jan Jeníček, pro něj to dokonce bude úplný debut v sedle „pětistovky“.

Slovenská Žarnovica má kombinovanou sestavu. Z jejích odchovanců se představí pouze Jakub Valkovič. Na trojici pak sestavu doplní slánský Eduard Krčmář a pražský Ondřej Smetana. Ten však bude za Žarnovici hostovat v celé 1. lize.

Nominace všech celků mají podobnou sílu a proto se dají očekávat vcelku vyrovnané a tím i zajímavé závody.

Ještě před závodem 1. ligy, od 15:45 hodin, se na krátké dráze pražské Markéty uskuteční 2. podnik mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm. Přihlášena je do něj stejná dvanáctka jezdců jaká se utkala v sobotním závodě v Plzni, tedy i s vítězným Matějem Frýzou, druhým Karlem Průšou a třetím Petrem Markem.

15.6. – 1. liga, Praha

AK Markéta: 1. Jan Kvěch, 2. Petr Chlupáč, 3. Daniel Klíma, 13. Filip Hájek

AKPD Kopřivnice: 4. Josef Franc, 5. Martin Málek, 6. Jan Macek

AMK ZP Pardubice: 7. Jaroslav Petrák, 8. Hynek Štichauer, 9. Daniel Šilhán, 15. Jan Jeníček

SC Žarnovica: 10. Eduard Krčmář, 11. Ondřej Smetana, 12. Jakub Valkovič

15.6. Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm na krátké dráze, Praha

 1. David Hofman, ZP Pardubice
 2. Karel Průša, AK Slaný
 3. Matěj Frýza, PK Plzeň
 4. Štěpán Ševčík, SC Chabařovice
 5. Josef Černý, PK Plzeň
 6. Štěpánka Nyklová, AK Slaný
 7. Luboš Hromádka, ZP Pardubice
 8. Petr Marek, SC Chabařovice
 9. Oliver Schmid, PK Plzeň
 10. Dominik Hrbek, ZP Pardubice
 11. Antoine Katra, AK Slaný
 12. Adam Nejezchleba, SC Chabařovice
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?