Autoklub ČR

O extralize se nerozhodlo

O hodně dřív, než bývalo zvykem, se uskutečnilo zasedání VV SPD, které uzavírá skončenou sezonu a dává základ konání té nadcházející. Zástupci domácích klubů se proto sešli ve čtvrtečním odpoledni v sídle AČR. Nejzásadnějším bodem jednání jako vždy bylo stanovení formátu jednotlivých domácích soutěží.

Nic se nemění na podobě přeboru, individuálního šampionátu juniorů, mistrovství jezdců do 19 let, mezinárodního mistrovství republiky dvojic, mistrovství ve třídě do 125 ccm a šampionátech na dlouhých a ledových oválech. Žádná změna nečeká ani na seniorský individuální šampionát, přestože AK Slaný navrhl pořádání jen jediného finálového závodu. Finále se znovu pojedou dvě, přičemž to první by mělo najít místo v kalendáři hned zkraje sezony tak, aby na základě jeho výsledku mohla být uzavřena nominace státní reprezentace na světový a evropský šampionát.

Změny čekají šampionát juniorských družstev, neboť se do soutěže přihlásila jen čtyři družstva, a tak nemůže být vyhlášeno mistrovství republiky. Namísto týmové soutěže se pojede jeden finálový závod MČR juniorských dvojic, zbylé mítinky by měly být nahrazeny závody individuálního šampionátu tak, aby mladí jezdci nepřišli o závody.

Největší emoce tradičně vyvolává diskuse o podobě extraligy a nejinak tomu bylo i tentokrát. Přítomné zaskočil Grepl Mšeno, jenž odmítl nastoupit do soutěže v současném formátu dvou sedmičlenných týmů, podobné, avšak ne tak radikální stanovisko sdílí i Slaný. Došlo tak k patu, neboť oba středočeské celky chtějí po třech sezonách návrat k závodům se čtyřmi týmy, naopak Praha i Pardubice stojí za současným formátem. K tomu přišla na přetřes i celá řada doplňků platných řádů včetně maximálního average na tým nebo úpravě pravidla o využití hosta. Celou situaci navíc bedlivě sleduje i Divišov, který se svými partnery zvažuje návrat do nejvyšší soutěže.

K dohodě ale nedošlo, a tak se všechny strany sejdou na dalším jednání 11. listopadu, kdy musí být dořešena koncepce nejen extraligy, ale i první ligy, jež je na nejvyšší soutěž navazující soutěží.

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?