Nový mistr republiky bude znám v sobotu v Plzni

V sobotu 10. října se na borském stadionu v Plzni odjede letošní poslední závod „půllitrů“ v Čechách . Bude jím rozhodující finále Mistrovství České republiky jednotlivců.

Závod bude zahájen slavnostním nástupem jezdců v 15 hodin, po kterém bude následovat úvodní rozjížďka.

Šestnáctka českých plochodrážníků se utká o zisk titulu letošního mistra naší republiky. Největším favoritem na jeho získání je vedoucí muž průběžného pořadí a zároveň obhájce loňského prvenství Václav Milík. Druhý v pořadí Matěj Kůs ztrácí na Václava pouze jeden bod, ale jeho start v sobotním turnaji je kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům nejistý. Třetí v prozatimním hodnocení, Josef Franc, ztrácí na vedoucí pozici tři body.

Vybojovat jednu z medailí mají reálnou šanci i čtvrtý Jan Holub, pátý Eduard Krčmář, šestý Tomáš Suchánek a sedmý Zdeněk Holub.

Z původně kvalifikovaných jezdců se turnaje nezúčastní zraněný Filip Šitera, ze zdravotních důvodů Martin Gavenda, omluvil se Roman Čejka. Omluvenku zaslal také Hynek Štichauer, na kterého čeká v pátek a neděli semifinále britské Premier League. Jeho tým Glasgow Tigers se utká se Somerset Rebels.

Místo nich do závodu nastoupí původně náhradníci. Pardubičáci Jaroslav Petrák a Josef Novák, Patrik Mikel z Březolup a jezdec pořádajícího klubu Michael Hádek.

Průběžné pořadí Mistrovství ČR jednotlivců:

1. Václav Milík – 15, 2. Matěj Kůs – 14, 3. Josef Franc – 12, 4. Jan Holub – 10, 5. Eduard Krčmář – 10, 6. Tomáš Suchánek – 9, 7. Zdeněk Holub – 9, 8. Roman Čejka – 9, 9. Michal Škurla – 8, 10. Ondřej Smetana – 7, 11. Filip Šitera – 7, 12. Michael Hádek – 3, 13. Jaroslav Petrák – 3, 14. Michal Dudek – 2, 15. Josef Novák – 1, 16. Filip Hájek – 1

Startovní listina pro sobotní závod, Plzeň (365 m), rozhodčí Pavel Kubeš: 

1. Michal Dudek, AK Slaný

2. Ondřej Smetana, Markéta Praha

3. Eduard Krčmář, AK Slaný

4. Jan Holub, PDK Mšeno

5. Václav Milík, ZP Pardubice

6. Josef Novák, ZP Pardubice

7. Michael Hádek, PK Plzeň

8. Filip Hájek, Markéta Praha

9. Michal Škurla, Markéta Praha

10. Patrik Mikel, AK Březolupy

11. Josef Franc, Markéta Praha

12. Tomáš Suchánek, ZP Pardubice

13. Zdeněk Holub, Markéta Praha

14. Matěj Kůs, Markéta Praha

15. Martin Málek, AK Březolupy

16. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice

17. Martin Mejtský, ZP Pardubice (náhradník)

18. Petr Babička, AK Slaný (náhradník)

————————————————–

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?