Nová nominační kritéria pro reprezentaci v MS a ME

Komise ploché dráhy AČR dnes oznámila úpravu nominačních kritérií české reprezentace pro závody MS a ME vzhledem ke změně termínů 1. finále MČR jednotlivců ve Slaném a Poháru AČR v Pardubicích.

„Vzhledem k termínovým změnám v mezinárodních kalendářích, které měly vliv na český kalendář a zejména termíny nominačních závodů, upravila komise některá nominační kritéria. Tato Informace přináší kompletní znění s platnými i upravenými kritérii.

Kvalifikace SGP (4 místa) – Jan Kvěch, Václav Milík, Petr Chlupáč + jeden nejlepší jezdec po úvodním závodě MČR 15. 4. 2022. Na již nominované jezdce se nebere zřetel.
Mistrovství světa U-21 (3 místa) – Petr Chlupáč, Jan Kvěch + jeden nejlepší jezdec U-21 z průběžné klasifikace MČR po závodě 15. 4. 2022. Na již nominované jezdce se nebere zřetel.
Kvalifikace Mistrovství světa na dlouhé dráze (3 místa) – Josef Franc, Martin Málek, Hynek Štichauer.
ME jednotlivců (5 míst) – Václav Milík, Petr Chlupáč, Ondřej Smetana + 2 nejlepší jezdci v průběžné klasifikaci Přeboru po závodě 16. 4. Na již nominované jezdce se nebere zřetel.
Vzhledem ke zrušení jednoho závodu Přeboru budou jezdcům do nominačních kritérií započítány výsledky z obou uskutečněných závodů.
Po oznámení ukončení závodní činnosti Ondřeje Smetany bude jeho místo obsazeno Komisí ploché dráhy AČR. Toto místo může obdržet jezdec, který si nevybojoval účast v ME na základě výsledků v Přeboru vzhledem k neúčasti v některém ze závodu Přeboru, ale v závodě MČR obsadil nejlepší pozici, která ho opravňuje k účasti v závodech mistrovství světa nebo další jezdec v průběžné klasifikaci Přeboru. Toto je pojistka, pokud by některý z jezdců musel plnit mezinárodní klubové povinnosti a v termínu Přeboru nemohl v některém ze závodů startovat.
ME juniorů do 19 let (4 místa) – Daniel Šilhán, Jan Jeníček, Pavel Kuchař + nejlepší jezdec z klasifikace MČR U-19 k 20. 8. pro závod ME v Plzni.
ME na travnaté dráze (3 místa) – Josef Franc, Martin Málek, Hynek Štichauer.

Nominace pro závody ve třídě do 125 ccm připraví SCM Slaný a ve třídě do 250 ccm SCM v Divišově.

Ledová plochá dráha
Pro nominace na závody MS a ME v roce 2023 bude vycházeno z pořadí českých jezdců ze závodu MS v Heerenveenu 2. – 3. 4. 2022, protože v něm startují všichni aktivní jezdci AČR na ledové ploché dráze. S tím, že Lukáš Hutla je považován za finalistu MS a v závodech MS 2023 má účast vzhledem k dříve přijatým pravidlům za zajištěnou.

Pro rok 2023 budou v nominaci jezdci na základě své úspěšné kvalifikace do finále dané soutěže a dále mistr České republiky 2022 v dané disciplíně. Všechny ostatní nominace budou vyhlášeny komisí na základě aktuální sportovní výkonnosti podle pořadí v určených závodech.“

zdroj: Petr Moravec

ilustrační foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?