Night of Fights – Nočním králem Německa byl Mikkel Bech

Severoněmecký Cloppenburg v pátek pozdě večer přivítal opět po roce oblíbený volný závod s názvem „Night of the Fights“. Jako již tradičně byl velkým favoritem tohoto jmény nabitého závodu domácí miláček, Martin Smolinski. Jenže ten byl tentokrát od obhajoby hodně daleko. Závod začal dobře, ale postupně ztrácel a do dvou posledních rozjížděk ani nenastoupil. Prostor tak dostali jiní. Nejlépe jej využil Mikkel Bech Jensen, po jehož bocích s ním na stupních vítězů stáli seveřani, druhý Timo Lahti a třetí Fredrik Lindgren.

Nejlépe jel od začátku jeden z favoritů, Fredrik Lindgren. Tomu však velmi zdatně sekundoval dánský rychlík, Mikkel Bech Jensen. Zpočátku se dařilo také favorizovanému Smolinskému, ten se však průběžně stále více potýkal s problémy, až ze závodu odstoupil. A podobně na tom byl také druhý Němec, jemuž domácí diváci hodně věřili, Kai Huckenbeck. Z domácích reprezentantů nakonec do semifinále postoupil pouze Tobias Kroner, jehož však následně ihned vyřadil pád.

Společně s některými již jmenovanými se pak do semifinále protáhlo britské duo, Steven Worrall a Robert Lambert, pak postupně se zlepšující Max Fricke, jehož zachránili dvě výhry v závěru základní části, Fin Timo Lahti, a z poslední příčky pak Francouz Bergé, který na poslední chvíli vyřadil Tarasenka. Závod vůbec nevyšel Antoniu Lindbackovi, který měl být jedním z hlavních favoritů. Diváci od něj určitě čekali minimálně účast v semifinále, a usměvavý Švéd se tentokrát celým závodem protrápil, a celkem získal jen čtyři body.

Do semifinále se pak dostali Worrall, Bech, Lahti a Lindgren. Švédského favorita však zdolal v semifinále Lahti, a tak vybíral startovní pozici nevýhodně až třetí. Jak se však ukázalo, pořadí volby nebylo úplně rozhodující. První totiž vybíral Brit, který dojel do cíle poslední. Vítězství si naopak vyjel poslední vybírající, Mikkel Bech. Lindgren na závěr však nestačil ani na stříbro, v cíli totiž hleděl na záda nejen Dánovi, ale také Lahtimu.

Výsledky závodu:

1. Mikkel Bech Jensen – 17
2. Timo Lahti – 15
3. Fredrik Lindgren – 17
4. Steve Worrall – 14

5. Max Fricke (AUS) – 10
6. Tobias Kroner (GER) – 10
7. Robert Lambert (GB) – 9
8. Dimitri Bergé (FRA) – 8
9. Vadim Tarasenko (RUS) – 6
10. Martin Smolinski (GER) – 6
11. René Deddens (GER) – 6
12. Kai Huckenbeck (GER) – 5
13. David Bellego (FRA) – 5
14. Antonio Lindback (SWE) – 4
15. Lukas Fienhage (GER) – 3
16. Krystian Pieszczek (POL) – 2
17. Danny Maassen (GER) – 0

zdroj: baansportfansite.nl
foto: speedwayuniverse.com

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?