Nedělní 1. liga v Plzni

V neděli od 15 hodin se na borském stadionu pojede závod 1. ligy družstev, ve které letos startují čtyři týmy. AK Markéta Praha, ZP Pardubice, SC Žarnovica a juniorský výběr České republiky. Právě čeští junioři budou mít plzeňskou dráhu jako svou domovskou.

Kvůli účasti ve finále Evropského poháru do 19 let, jenž proběhne ve finském Varkausu, se v týmu českých juniorů nepředstaví Jan Kvěch a Petr Chlupáč, proto budou juniorský celek tvořit tři jezdci. Filip Hájek, který se na ovály vrací po zlomenině klíční kosti a dva plochodrážníci, kteří na „půllitrech“ začínají Danielové Klíma a Šilhán.

Z důvodu startu ve Varkausu bude Žarnovici chybět nejlepší slovenský junior David Pacalaj. Za Žarnovici tak pojedou mladí a nadějní plochodrážníci Jakub Valkovič, Ján Mihálik a Michal Tomka.

Zlatá přilba Pardubice postavila věkově rozmanité družstvo. Na jedné straně dvacetiletý Patrik Mikel a na druhé pětačtyřicetiletý Jaroslav Petrák.

Největším favoritem nedělního závodu je družstvo pražské Markéty. Jeho sestavu tvoří jezdci, kteří nedávno ukončili juniorský věk a soupeří mezi sebou o místo v extraligovém týmu.

Všechny celky pojedou v Plzni ve třech bez náhradníka. Závode se skládá z 15 jízd, z nichž poslední tři jsou nominované.

Startovní listina pro závod 1. liga družstev, Plzeň (365 m), rozhodčí Adam Jaksch:

Junioři CZ: 1. Filip Hájek, 2. Daniel Klíma, 3. Daniel Šilhán

Speedway Club Žarnovica: 4. Michal Tomka, 5. Jakub Valkovič, 6. Ján Mihálik

AMK ZP Pardubice: 7. Jaroslav Petrák, 8. Martin Mejtský, 9. Patrik Mikel

AK Markéta Praha: 10. Michal Škurla, 11. Ondřej Smetana, 12. Zdeněk Holub

Po zatím dvou odjetých kolech je pořadí: 

1. Markéta Praha – 8 (42)

2. Junioři CZ – 6 (39)

3. ZP Pardubice – 3 (29)

4. SC Žarnovica – 3 (28)

ilustrační foto Wojtěch Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?