Naši nejlepší jezdci se sjedou do Plzně

Ve středu v 16 hodin bude na plochodrážním stadionu v Plzni – Borech zahájeno druhé letošní finále mistrovství České republiky jednotlivců, na jehož startu se objeví kompletní česká jezdecká špička a proto můžeme očekávat souboje na ostří nože.

Účast v něm měla zajištěna vedoucí osmička po prvním finále na pražské Markétě, dále si ji vybojovala sedmička jezdců podle pořadí v Přeboru ČR a jeden plochodrážník obdržel divokou kartu od plochodrážní komise AČR. Stal s jím pardubický Hynek Štichauer, který je prozatím na devátém místě šampionátu s malou bodovou ztrátou na medailové pozice. Kvůli pracovním povinnostem mohl absolvovat pouze jeden závod Přeboru ČR.

V čele klasifikace po prvním finále je čtyřnásobný držitel českého individuálního titulu Václav Milík. Druhý Zdeněk Holub na něj ztrácí dva body, o další dva body zpět je třetí, ještě ani ne osmnáctiletý, Jan Kvěch. Za medailovými pozicemi jsou jezdci natěsnáni těsně za sebou, kdy bodový rozdíl mezi třetím Janem Kvěchem a jedenáctým Michalem Škurlou jsou čtyři body. Což znamená, že jedenáct borců má stále ještě šanci na zisk medaile v šampionátu.

S vestou pořádajícího PK Plzeň se představí Zdeněk Simota. V minulosti již třikrát v národním mistrovství jednotlivců dosáhl na bronzovou medaili a i letos se může do medailové bitvy přimíchat. Jako náhradník bude připraven junior Václav Kvěch, jemuž jen těsně unikla plná účast ve finále.

11.9. Mistrovství ČR jednotlivců – Finále 2, Plzeň (rozhodčí Lenka Felix)

Startovní listina:

 1. Josef Franc, AK Markéta
 2. Ondřej Smetana, AK Markéta
 3. Martin Gavenda, AK Březolupy
 4. Filip Hájek, AK Markéta
 5. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
 6. Petr Chlupáč, AK Markéta
 7. Zdeněk Simota, PK Plzeň
 8. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
 9. Eduard Krčmář, AK Slaný
 10. Martin Málek, AK Březolupy
 11. Daniel Klíma, AK Markéta
 12. Václav Milík, ZP Pardubice
 13. Zdeněk Holub, AK Markéta
 14. Michal Škurla, AK Markéta
 15. Jan Kvěch, AK Markéta
 16. Patrik Mikel, ZP Pardubice
 17. Václav Kvěch, PK Plzeň

Průběžné pořadí po prvním finále:

1. Václav Milík – 15, 2. Zdeněk Holub – 13, 3. Jan Kvěch – 11, 4. Ondřej Smetana – 10, 5. Eduard Krčmář, Josef Franc, Martin Málek a Zdeněk Simota – 9, 9. Hynek Štichauer – 8, 10. Petr Chlupáč a Michal Škurla – 7, 12. Matěj Kůs, Jaroslav Petrák a Filip Hájek – 3, 15. Martin Gavenda – 2, 16. Daniel Klíma a Patrik Mikel – 1

Označeno štítky: Štítky:
  • Wojta

   Souhlas,ten termín není pro lidi zrovna ideální na druhou stranu se obavám, že kdyby byl termín příznivější, tak těch lidí přijde víc opravdu jen o velmi nepatrnou hrstku…

 1. Karel

  Středa ve 4 odpoledne, za mě OK, mám to cestou z práce a termín mi vyhovuje 🙂

Máte k tomu co říct?