Nabitá pardubická kvalifikace

Je skoro už pravidlem, že co do kvality je kvalifikační závod v Pardubicích tím nejlépe obsazeným. Bylo tomu tak minulý rok při semifinále SEC a platí to i pro sobotní kvalifikaci Mistrovství světa juniorů.

Nejlepší Australan, dva nejlepší Britové, jeden ze dvou nejlepších Poláků, dva nejlepší Češi, nejlepší Němec, druhý nejlepší Švéd, nejlepší Ukrajinec či druhý nejlepší Lotyš, to naznačí jen letmý pohled napříč startovní listinou.

Několik hodin před závodem ze startovní listiny vypadl Michael Härtel. Němec upadl při nedělním klání druhé polské ligy v Krakowě po kolizi s dalšími třemi jezdci. Prvotní diagnóza hovořila o zlomenině stehenní kosti, což by pro Bavora znamenalo konec sezony. Nakonec je z toho „jen“ zranění kolena. Härtelovi v jeho poslední juniorské sezóně, od které si tolik sliboval, nezbývá než dát poraněné vazy rychle do pořádku a doufat v jednu ze tří divokých karet promotéra.

Měli-li bychom hledat jednoho favorita, volba by padla na Maksyma Drabika. Polák výkonnostně převyšuje juniorskou kategorii a pardubická dráha mu sedí. Má před sebou poslední juniorský rok, a má tak ještě jednu šanci odčinit loňský finálový kolaps, kdy ve Svítkově promrhal bodový náskok a ve finálové jízdě přišel o titul mistra světa.

Ambice na titul mistra světa má i Robert Lambert. Byť semifinálové umístění v Grand Prix ve Varšavě mnoho zastíni, Brit neprožívá ani zdaleka ideální začátek sezony. I pro něj ale platí, že už přerostl juniorskou kategorii. Loňský britský seniorský titul hovoří za vše.

Po loňském střídání generací v australské juniorské reprezentaci, kdy z týmu odešli Max Fricke, Brady Kurtz a Jack Holder, je Jaimon Lidsey mladou australskou jedničkou. Široký svítkovský ovál si vyzkoušel už při loňské Zlaté stuze a finálová účast nenasvědčuje tomu, že by se v Pardubicích nedařilo.

Do finále postoupí nejlepší čtyři.

Závod startuje v 15 hodin, přineseme z něj online přenos.

Startovní listina:
1 Michael Härtel Sandro Wassermann
2 Steve Goret
3 Artjoms Trofimovs
4 Maksym Drabik
5 Alexander Woentin
6 Dan Bewley
7 Petr Chlupáč
8 Jaimon Lidsey
9 Jernej Hriberšek
10 Lukas Baumann
11 Jan Kvěch
12 Arslan Fajzulin
13 Jonas Jeppesen
14 Robert Alan Lambert
15 Marko Levishyn
16 David Pacalaj

17 Pavel Čermák
18 Jan Macek

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?