Na Markétě letos hned dvakrát Grand Prix

Z letošního původního desetidílného kalendáře Speedway Grand Prix nakonec, kvůli celosvětové zdravotní krizi a s ní souvisejícími opatřeními, zůstali jen tři pořadatelé: polská města Wroclaw a Toruń a naše Praha.

Protože ale promotér Grand Prix společnost BSI má smlouvu na zajištění minimálně osmi závodů, bylo rozhodnuto, že každý pořadatel uspořádá hned dva závody. Vždy v pátek a sobotu.

Na konci srpna se začne ve Wroclawi, 11. a 12. září se po dvouleté přestávce vrací Gorzów a 18. a 19. září bude následovat pražská Markéta. Na závěr se pojede 2. a 3. října. Pro druhého zatím není znám pořadatel. Závěrečný podnik celé Grand Prix bude hostit toruňská Motoarena.

Na stránkách Auto klubu Markéta je toto oznámení k pražským závodům:“ Vládní opatření také nedovolují plně obsazený stadion, proto se závody budou konat s omezeným počtem publika. Na sobotní závod (19. září 2020) je kapacita již téměř naplněna z předchozího předprodeje. Vstupenky zakoupené na původní termín 13. června zůstávají v platnosti na sobotní závod, tedy 19. září 2020. Na páteční závod bude zahájen předprodej, termín však nebude dříve než v půlce srpna. V případě zpřísnění vládních nařízení dohoda s promotérem počítá, že by se závody mohly uskutečnit i bez diváků.“

Ke změně došlo také při pořádání Grand Prix Challenge, kterou měla původně hostit slovenská Žarnovica. Novým pořadatelem bude chorvatský Goričan. 15 národních federací bude moci do závodu postavit svého zástupce. Šestnáctý účastník bude divoká karta pořadatele, kterou bude s největší pravděpodobností v současnosti jediný chorvatský plochodrážník Jurica Pavlic.

Další změna se týká organizace už jednou pozměněné Speedway of Nations. Na konec září plánované semifinálové závody v lotyšském Daugavpils byly zrušeny. Do dvoudenního finále (24.- 25. října) v britském Manchesteru, tak bylo podle žebříčku nasazeno sedm nejúspěšnějších zemí, protože se však odhlásila německá federace, usmálo se štěstí na osmého v pořadí, kterým je Česká republika. Naši jezdci se tak poprvé v její krátké historii představí ve finále Speedway of Nations.

Speedway Grand Prix 2020:

28.- 29. 8. – Wroclaw (Olympijský stadion)

11.- 12. 9. – Gorzów (stadion Edwarda Jancarze)

18.- 19. 9. – Praha (stadion Markéta)

2. 10. – ?

3. 10. – Toruń (Motoarena Mariana Rose)

Grand Prix Challenge: 22. 8. – Goričan (16 jezdců ze 16 zemí)

Speedway of Nations – Finále: 24.- 25. 10. Manchester (Národní plochodrážní stadion)

týmy: Velká Británie, Rusko, Polsko, Austrálie, Dánsko, Švédsko a Česká republika

zdroj: speedwaygp.com, speedway-prague.cz

Máte k tomu co říct?