MS týmů na ledě se o víkendu pojede v Togliatti

Již zítra bude na pěkném stadionu Anatolije Stěpanova v ruském Togliatti zahájen dvoudenní 38. ročník Mistrovství světa družstev na ledové dráze. Město v samarské oblasti jej po letech 2012 a 2014 bude pořádat již potřetí.

Svoji dominanci budou znovu chtít potvrdit domácí reprezentanti na čele s kapitánem Nikolajem Krasnikovem, který po zisku 8 individuálních a 11 týmových titulů Mistra světa usiluje o jubilejní 20. světové zlato.

Českou republiku budou pod vedením svého otce Antonína reprezentovat Jan a Antonín Klatovský a jako náhradník bude připraven Radek Hutla. Radek vystřídal v nominaci z loňského úspěšného bronzového šampionátu v Berlíně svého syna Lukáše.

Letošní bitva našich jezdců o zisk některé z medailí bude možná ještě těžší než v loňském roce, neboť v rakouském týmu doplnil zkušené Franze Zorna a Haralda Simona další výborný závodník Manfred Seifter. Mladé švédské družstvo je od loňska zkušenější a teenager Ove Ledström se zařadil mezi vůbec nejlepší neruské jezdce. Zapomenout nemůžeme ani na německý tým pod vedením kapitána Günthera Bauera.

Finská reprezentace je přece jen oslabena Antti Aakko se vrací po zranění a jeho výsledky ještě nejsou na takové úrovni jako před ním a druhý nejlepší finský jezdec Mats Järf, který minulý víkend zvítězil na Nordickém mistrovsví, z účasti na šampionátu rezignoval. Sestavu družstev ještě doplňuje švýcarská dvojice.

Zveřejněna byla také startovní listina pro Mistrovství Evropy jednotlivců, které po zrušení závodu v rakouském St. Johannu budou pořádat 21.a 22. února v ruské Ufě.

Česká republika nakonec dostala přiděleny tři místa. Antonína Klatovského a Radka Hutlu doplní ještě Robert Růžička. Antonín si v tomto závodě může alespoň částečně zpravit náladu, poté co od FIM neobdržel divokou kartu pro seriál MS Gladiátorů na ledě.

Ve startovní listině figuruje i jméno Nikolaje Krasnikova, člena zdejšího klubu, pro kterého je titul Mistra Evropy možná jediným, který ještě nezískal. Druhým ruským zástupcem je letošní juniorský šampion mladičký Dmitrij Soljanikov. Favority na jednu z medailí budou také Harald Simon a Švéd Jimmy Olsén. Překvapit může syn Günthera Bauera Luca.

Vítěz Mistrovství Evropy bude zároveň vítězem Memoriálu Gabdrachmana Kadyrova. Systém závodu: po oba dny se odjede 20 jízd základního rozpisu, po kterých se podle pořadí jezdců uskuteční finále D, C, B a A, které určí konečné pořadí jezdců v závodě. Jezdci za něj budou dostávat body podle klíče 1. místo – 16 bodů, 2. místo – 15 bodů, 3. místo – 14 bodů… Tyto body se po druhém závodě sečtou a jezdec s největším počtem takto získaných bodů se stane Mistrem Evropy.

FIM taktéž oznámila divokou kartu a náhradníky pro druhý díl MS Gladiátorů na ledě, který by se měl uskutečnit příští víkend na vysokohorském stadionu Medeo v kazašském Almaty. Divokou kartu obdržel Denis Slepuchin a náhradníky budou Vladimir Čeblokov a Pavel Někrasov.

 

Startovní listina MS týmů, 13. – 14. 2. Togliatti (300 m),

rozhodčí Aleksander Ljatošinskij (UKR), předseda Jury Ilkka Teromaa (FIN):

Německo (1. Stefan Pletschacher, 2. Max Niedermaier, 15. Günther Bauer – kapitán) manažer Bernd Sagert

Švýcarsko (3. Martin Glarner – kapitán, 4. Beat Dobler) manažer Anatolij Bondarenko

Rakousko (5. Franz Zorn – kapitán, 6. Harald Simon, 17. Manfred Seifter) manažer Malcolm Uzzell

Švédsko (7. Ove Ledström, 8. Niclas Svensson – kapitán, 18. Daniel Henderson) manažer Ola Westlund

Finsko (9. Antti Aakko – kapitán, 10. Mikko Jetsonen, 19. Tomi Norola) manažer Mika Laukkanen

Rusko (11. Dmitrij Koltakov, 12. Dmitrij Chomicevič, 20. Nikolaj Krasnikov – kapitán) manažer Ivan Ivanov

Česká republika (13. Jan Klatovský – kapitán, 14. Antonín Klatovský jr., 21. Radek Hutla) manažer Antonín Klatovský

—————————————-

21. – 22. 2. Mistrovství Evropy jednotlivců, Ufa (stadion Strojitěl):

1.Harald Simon, AUT

2. Jussi Nyrönen, FIN

3. Radek Hutla

4. Jimmy Olsén, SWE

5. Josef Kreuzberger, AUT

6. Luca Bauer, D

7. Nikolaj Krasnikov, RUS

8. Beat Dobler, SWI

9. Charly Ebner jr., AUT

10. Robert Růžička

11. Mikko Jetsonen, FIN

12. Antonín Klatovský

13. Dmitrij Soljanikov, RUS

14. Hans Weber, D

15. Mikael Flodin, SWE

16. Jo Saetre, NOR

17. Nikita Toloknov, RUS – náhradník

18. Igor Sajdullin, RUS – náhradník

————————————————-

zdroj: fim-live.com, vk.com

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Máte k tomu co říct?