MS na dlouhých dráhách už zná také svůj jízdní řád

Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze bude mít stejně jako v letošním roce pět finálových podniků ve třech zemích. Závod, který určí nejlepší družstvo na světě se tentokrát pojede v německé Vechtě.

Již potřetí v řadě bude kvalifikační kolo mistrovství světa mít příležitost hostit kilometrový ovál v západočeských Mariánských Lázních. Stane se tomu v sobotu 29. června. Závod Challenge, který určí postupující do finále MS na dlouhé dráze 2020, se uskuteční v srpnu v německém Scheesselu.

Známi jsou již také všichni stálí účastníci finálových závodů MS pro příští rok. Z českých jezdců si v nich vybojovali start Josef Franc (4. místo MS 2018) a Martin Málek (postup z Challenge). Navíc Hynek Štichauer bude druhým náhradníkem seriálu.

Stálé divoké karty obdržel Brit Chris Harris, jemuž jen těsně unikl přímý postup, a dva seveřané, Fin Jesse Mustonen, ten kvůli zranění vynechal většinu závodů a Švéd Anders Mellgren, tomu se povedl závěrečný závod v Mühldorfu. Prvním náhradníkem bude mladý Němec Lukas Fienhage.

Účastníci finálových závodů MS na dlouhé dráze 2019:

přímo postupující: Martin Smolinski (D), Dimitri Bergé (FRA), Mathieu Tresarrieu (FRA), Josef Franc, James Shanes (GB), Theo Pijper (NL), Bernd Diener (D)

postupující z Challenge: Romano Hummel (NL), Martin Málek, Andrew Appleton (GB), Max Dilger (D)

stálé divoké karty: Jesse Mustonen (FIN), Chris Harris (GB), Anders Mellgren (SWE)

stálí náhradníci šampionátu: 1. Lukas Fienhage (D), 2. Hynek Štichauer, 3. Jörg Tebbe (D), 4. Gaétan Stella (FRA), 5. Zach Wajtknecht (GB)

 

Kvalifikační kola pro MS na dlouhé dráze 2020:

29. června – Kvalifikace: Mariánské Lázně

24. srpna – Challenge: Scheessel, D

MS na dlouhé dráze 2019:

30. května – Finále 1: Herxheim, D

15. června – Finále 2: La Réole, FRA

7. července – Finále 3: Mühldorf, D

7. září – Finále 4: Morizés, FRA

22. září – Finále 5: Roden, NL

MS družstev na dlouhé dráze:

14. září – Finále: Vechta, D

zdroj: FIM

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?