Milík začíná s jedenáctkou

Čtyřdílné finále individuálního evropského šampionátu SEC má před sebou první závod. Ten je naplánován na sobotní večer do severoněmeckého Güstrowa, kde se utká patnáct nejlepších jezdců Evropy.

Poslední dva ročníky SECu vyhrál Emil Sajfutdinov, který se po zranění ramena vrátil na ovály právě včas, aby se stihl připravit na útok na třetí evropské zlato v řadě.

Letošní finále SECu má jen dva účastníky shodné s probíhajícím ročníkem Speedway Grand Prix, jsou jimi Antonio Lindbäck a Nicki Pedersen. První jmenovaný je ve skvělé formě a na černočerné dráze v Güstrowě cílí minimálně na finále.

Do Německa necestuje Grigorij Laguta, jenž se v týdnu zranil při utkání ruské ligy ve Vladivostoku a čeká jej pauza. Grisza už vynechal páteční závod polské ligy a do sedla motocyklu neusedne ani o víkendu.

Los přisoudil Václavu Milíkovi pozici jedenáct, hned v první jízdé tak vyzve obhájce zlata Sajfutdinova a Nicolase Covattiho.

Přímý přenos vysílá polský či skandinávský Eurosport, český a ani německý, v mnoha domácnostech příjmaný přes platformu Astra, jej do programu nezařadil.

Startovní listina:
36 Peter Ljung
507 Krzysztof Kasprzak
66 Leon Madsen
85 Antonio Lindbäck
54 Martin Vaculík
34 Hans N. Andersen
16 Kai Huckenbeck
3 Nicki Pedersen
89 Emil Sajfutdinov
78 Nicolas Covatti
13 Václav Milík
7 Grigorij Laguta
59 Przemyslaw Pawlicki
29 Andžejs Lebeděvs
5 Anders Thomsen
27 Janusz Kolodziej

17 Tobias Busch
18 Tobias Kroner

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?