Milík skončil v Toruni druhý, nestačil jen na Hampela

Nejlepší český plochodrážník má za sebou další fantastický závod mezi evropskou elitou. V prvním ze čtyř závodů seriálu SEC nestačil jen na polského matadora Jaroslawa Hampela, který však jel s divokou kartou, a v celkovém pořadí by tak neměl Václava nikterak ohrozit. Ve finále za sebou Václav nechal Andreje Lebedevse a Przemyslawa Pawlického. Vicemistrovskou obhajobu z loňské sezóny tak načal Milík dokonale. Vašek tím navíc navázal na skvělý úspěch českých mladíků ze čtvrtečního toruňského závodu (více zde).

Václav jel od začátku výborně, vyhrál obě dvě první rozjížďky, a i když nebyl v závodě pro start příliš dobrý vnějšek dráhy, ze dvou jízd ze žluté pak dokázal přidat z obou po dvou bodech a dál držel průběžné vedení. V poslední rozjížďce základního rozpisu se ale střetl s dvěma svými pronásledovateli, Jaroslawem Hampelem a Andrejem Lebedevsem, s nimiž si to napřímo rozdal o první příčku. V tomto souboji ale Vašek i pro nejméně výhodnou variantu startovní pozice neobstál, a tak si finále musel nakoenc vyjet v závodu zvaném Last chance. Ten ale s přehledem ovládl a pro finále si vybral, jakožto třetí volící, vnější okraj dráhy. Měl výborný start a hned z první zatáčky už vyjížděl jako druhý. Už v prvním kole si vytvořil od dotírajícího Lebedevse slušný odstup a dojel si pro stříbro.

Velmi smolný závod prožili oba bratři Lagutové. Oba pomýšleli na finále a nejeli rozhodně zle. Starší z bratrské dvojice, Grigorij, ulil hned v úvodu start a musel stahovat ztrátu. Nakoenc se dostal také až do Last chance, ale tam jeho cesta skončila. Mladší Arťom jel snad ještě lépe, ale jednou zavinil smolně pád a podruhé se mu motocykl postavil ze druhého místa na zadní a on upadl. Dvakrát tedy nedojel a osm bodů ze zbývajících tří rozjížděk mu na postup nestačilo. Mezi šestici nejlepších a tedy do Last chance se dostala také bývalá stálice seriálu SGP, Andreas Jonsson. Na závod bude pak velmi nespokojeně vzpomínat nejlpší tovární jezdec české Jawy, Martin Smolinski, kterému se vůbec nedařilo a vyjel si pouhé dva body.

Do závodu zasáhli i náhradníci Pawel Przedpelski a Szymon Wozniak. Oba si připsali dva body. Předčasně závod skončil pro Nicolaie Klindta, který se zranil při zmíněném pádu zaviněném Arťomem Lagutou a v závodu nemohl pokračovat.

Výsledky prvního závodu:

1. Jaroslaw Hampel (POL) – 14
2. Václav Milík (CZE) – 12
3. Andrej Lebedevs (LAT) – 11
4. Przemyslaw Pawlicki (POL) – 10
5. Andreas Jonsson (SWE) – 10
6. Grigorij Laguta (RUS) – 9
7. Mateusz Szcepaniak (POL) – 9
8. Krzysztof Kasprzak (POL) – 9
9. Arťom Laguta (RUS) – 8
10. Kenneth Bjerre (DEN) – 8
11. Andrij Kudrjašov (RUS) – 7
12. Kacper Gomolski (POL) – 6
13. Leon Madsen (DEN) – 5
14. Martin Smolinski (GER) – 2
15. Pawel Przedpelski (POL) – 2
16. Szymon Wozniak (POL) – 2
17. Mikkel Bech (DEN) – 2
18. Nicolai Klindt (DEN) – 0

Označeno štítky: Štítky:
  1. František

    Vašek letos válí.. A doufám, že si vyjede postup do SGP na 2018. Protože patří sto pro mezi elitu. Držím palce…

Máte k tomu co říct?