Milík sahal po úspěchu v Opoli, na medaili těsně nedosáhl

Všechny polské soutěže si daly na jeden týden pohov, a tak byl v neděli prostor pro některé volné závody. V Opoli se například jel turnaj zvaný „Opolská Karolinka 2017“, na jehož startovní listině nechyběla ani největší česká hvězda, Václav Milík. A rozhodně se v závodě neztratil, opět ukázal, že letos se mu daří na všech oválech a na všech scénách. V Opoli postoupil přímo do finále a už vzhlížel ke stupňům vítězů. Klíčová poslední rozjížďka mu však nevyšla a nechal před sebou polského vítěze Kacpera Worynu, Mateje Zagara i Patryk Dudka.

Václav jel výborně od začátku závodu. Své čtyři rozjížďky měl odjeté mezi prvními, a tak s devíti body jen dlouhou dobu čekal na ostatní rivaly. Až teprve v poslední rozjížďce základní části jej dokázal z trůnu někdo sesadit. O jeden bod se před něj natlačil Matej Zagar, který nedojel první pouze v rozjížďce s Milíkem. I druhé místo však Vaškovi stačilo na přímý postup do finále.

O zbývající dvě pozice si to v baráži rozdali Patryk Dudek, Grzegorz Walasek, Kacper Woryna a Denis Gizatullin. Do finále se nakonec probila mladá polská dvojice, Patryk Dudek a Kacper Woryna. A nejen že dokázala mírné favority Zagara s Milíkem potrápit, ale vlastně je i nechala za sebou. Woryna vyhrál, Dudek byl třetí. Milíkovi poslední jízda nevyšla, a tak se musel smířit s nevděčnou bramborovou pozicí. Celkem překvapivá byla absence Maksyma Drabika a také Rune Holty v top šestce závodu.

Výsledky „Opolské Karolinky 2017“:

1. Kacper Woryna – 8+3
2. Matej Zagar – 10+2
3. Patryk Dudek – 8+1
4. Vácalv Milík – 9+0

5. Grzegorz Walasek – 8
6. Denis Gizatullin – 7
7. Maksym Drabik – 7
8. Rune Holta – 6
9. Sebastian Ulamek – 4
10. Kevin Wölbert – 4
11. Adrian Gomólski – 3
12. Hubert Legowik – 2
13. Pawel Miesiac – 2

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?