Milík prožil zlatý sen

Václav Milík ukončil čekání české ploché dráhy na domácího vítěze Zlaté přilby. Domácí závodník vyhrál čtvrtfinálovou i semifinálovou skupinu, v podobném stylu si počínal i ve velkém finále, které ovládl stylem start-cíl. Na druhém místě dojel do cíle Rune Holta před Maxem Frickem.

I. vylučovací skupina:
1. Max Fricke 10 (5,5,4)
2. David Bellego 9 (2,4,5)
3. Ondřej Smetana 6 (4,2,d)

4. Matěj Kůs 6 (R1,3,3)
5. Matic Ivačič 4 (3,1,1)
6. Christian Hefenbrock 3 (1,0,2)

II. vylučovací skupina:
1. Krystian Pieszczek 10 (5,5,-)
2. Nicolas Felipe Covatti 9 (3,4,5)
3. Gleb Čugunov 7 (2,3,4)

4. Hynek Štichauer 7 (4,2,3)
5. Norbert Magosi 2 (0,0,2)
6. Nick Škorja 2 (1,1,1)

III. vylučovací skupina:
1. Daniel Gappmaier 9 (4,5,-)
2. Josef Franc 8 (3,3,5)
3. Kevin Wölbert 7 (5,2,T)

4. Zdeněk Holub 7 (1,4,3)
5. Alexander Woentin 6 (2,1,4)
6. Patrik Mikel 2 (0,0,2)

IV. vylučovací skupina:
1. Peter Ljung 10 (5,5,-)
2. Eduard Krčmář 9 (4,3,5)
3. Dimitri Bergé 8 (2,4,4)

4. Patrick Hougaard 5 (3,2,2)
5. Andrej Kobrin 4 (1,1,3)
6. Alessandro Milanese 0 (0,0,0)

I. čtvrtfinálová skupina
1. Max Fricke 10 (5,0,5)
2. Emil Sajfutdinov 8 (4,4,4)
3. Antonio Lindbäck 7 (2,5,0)

4. Kevin Wölbert 6 (3,1,3)
5. Nicolas Felipe Covatti 5 (0,3,2)
6. Martin Smolinski 3 (1,2,1)

II. čtvrtfinálová skupina
1. Václav Milík 10 (5,2,5)
2. Gleb Čugunov 9 (4,5,-)
3. Jurica Pavlic 7 (3,4,2)

4. David Bellego 5 (T,1,4)
5. Kenneth Bjerre 5 (2,3,1)
6. Peter Ljung 3 (d,0,3)

III. čtvrtfinálová skupina
1. Rune Holta 9 (3,4,5)
2. Eduard Krčmář 9 (5,2,4)
3. Matej Žagar 8 (2,5,3)

4. Artem Laguta 7 (4,3,1)
5. Ondřej Smetana 3 (1,1,2)
6. Daniel Gappmaier 0 (0,0,0)

IV. čtvrtfinálová skupina
1. Maciej Janowski 10 (5,5,-)
2. Krystian Pieszczek 8 (3,3,5)
3. Andreas Jonsson 8 (4,2,4)

4. Hans N. Andersen 6 (2,4,2)
5. Dimitri Bergé 4 (1,R,3)
6. Josef Franc 2 (0,1,1)

I. semifinálová skupina
1. Maciej Janowski 9 (4,5,-)
2. Max Fricke 9 (5,4,-)
3. Gleb Čugunov 7 (3,2,4)

4. Eduard Krčmář 6 (1,0,5)
5. Andreas Jonsson 5 (2,3,0)
6. Antonio Lindbäck 3 (0,1,2)

II. semifinálová skupina
1. Václav Milík 9 (4,4,5)
2. Rune Holta 8 (5,R,3)
3. Matej Žagar 7 (1,5,2)

4. Krystian Pieszczek 7 (2,3,4)
5. Emil Sajfutdinov 5 (3,2,1)
6. Jurica Pavlic 2 (0,1,1)

Malé finále: Jonsson, Sajfutdinov, Lindbäck, Krčmář, Pieszczek, Pavlic
Finále: Milík, Holta, Fricke, Čugunov, Žagar, Janowski

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Máte k tomu co říct?