Milík ovládl třetí podnik ME, ve Švédsku si nechal zahrát českou hymnu

Třetí zastávka individuálního mistrovství Evropy vedla závodníky až do švédského Hallstaviku. Při předposledním letošním podniku však počasí ploché dráze nepřálo. Nad Švédsko se snesla dešťová mračna a pořadatelé měli plné ruce práce s úpravou drah. Několikrát se dokonce uvažovalo o předčasném ukončení závodu, ale nakonec byl zdárně dokončen. A český fanoušek z toho musí mít rozhodně radost. Václav Milík se totiž do čtyřčlenného finále dostal i napotřetí. Tentokrát se ze startu odpíchl nejlépe ze všech a ve čtyřech následujících kolech už před sebe nikoho nepustil. Skvělá práce!

Václav jel od začátku výborně a po krůčcích se přibližoval již třetímu letošnímu finále. V poslední základní rozjížďce mu stačily dva body, ale český závodník tíhu okamžiku neunesl a prohrál. Do finále se tak musel prokousat přes rozjížďku zvanou Last chance. V té zvítězil, což jej katapultovalo mezi nejlepší čtyři. Pak už to byl jen závěr jako z pohádky. Po závodě se ve Švédsku totiž rozezněla česká hymna.

Do finále se vedle Václava dostal také lídr průběžného pořadí, Andžejs Lebedevs, který letos na stupních vítězů zatím ještě nechyběl. Za ním dojel do cíle domácí Andreas Jonsson, který získal v závodě nejvíce bodů a v tabulce průběžného pořadí už dýchá českému reprezentantovi na záda. Čtvrtý dojel ke spokojenosti domácího publika Jacob Thorssell s divokou kartou.

Do závodu nemohl zasáhnout Nicolai Klindt, a tak jej nahradil s číslem sedmnáct Pontus Aspgren. A ostudu určitě neudělal. Probojoval se do Last Chance a celkově byl pátý. Ve stejnou chvíli závod skončil také pro jednoho z největších favoritů, Artema Lugutu.

Příliš dobře se v závodě nedařilo Polákům. Nejlepším byl s osmi body Kacper Gomólski a hluboko za očekáváním zůstali Kasprzak i Szcepaniak. Nedařilo se pak ani novopečenému otci, Przemyslawu Pawlickému. Po dvou velmi špatných závodech však zaznamenal výrazné zlepšení Martin Smolinski a špatně nejel ani Jepsen Jensen.

Výsledky závodu:

1. Václav Milík – 13
2. Andžejs Lebedevs – 13
3. Andreas Jonsson – 14
4. Jacob Thorssell – 10

5. Pontus Aspgren – 9
6. Artem Laguta – 9
7. Kacper Gomólski – 8
8. Michael Jepsen Jensen – 8
9. Martin Smolinski – 7
10. Krzysztof Kasprzak – 6
11. Przemyslaw Pawlicki – 6
12. Leon Madsen – 5
13. Kenneth Bjerre – 5
14. Mateusz Szcepaniak – 5
15. Mikkel Bech – 5
16. Andrij Kudrjašov – 3

Tabulka průběžného pořadí:

1. Andžejs Lebedevs – 38
2. Václav Milík – 34
3. Andreas Jonsson – 32
4. Artem Laguta – 32
5. Krzysztof Kasprzak – 26
6. Mateusz Szcepaniak – 24
7. Przemyslaw Pawlicki – 23
8. Kacper Gomólski – 19
9. Andrij Kudrjašov – 19
10. Michael Japsen Jensen – 17
11. Kenneth Bjerre – 17
12. Jaroslaw Hampel – 14
13. Leon Madsen – 13
14. Martin Smolinski – 12
15. Kai Huckenbeck – 12
16. Jacob Thorssell – 10
17. Pontus Aspgren – 9
18. Mikkel Bech – 9
19. Grigorij Laguta – 9
20. Nicolai Klindt – 5

Máte k tomu co říct?