Milík opět ve finále, zlato veze z Güstrowa Artem Laguta

Seriál individuálního ME zamířil do německého Güstrowa, kde si odbyl druhý ze čtyř letošních podniků. Na start se postavil opět i český reprezentant Václav Milík, který se s obtížemi probil znovu až do finále, v němž však skončil nakonec jako jediný bez medaile. V závodě nestačil na vítěze Artema Lagutu, nového lídra průběžného pořadí Andžejse Lebedevse a Krzysztofa Kasprzaka. I přes dobrý výsledek však Václav v průběžném pořadí klesl na třetí příčku.

Velmi dobře jela od začátku trojice jezdců, Artem Laguta, Andžejs Lebedevs a divoká karta Kai Huckenbeck, který toužil zopakovat úspěch Jaroslawa Hampela z předchozího závodu. Všichni tři získali v základním rozpisu dvanáct bodů, ale pro jednoho z nich přímo ve finále místo nebylo. Německý závodník tak musel nakonec do závodu Race off. Vlastní vinou v něm ale upadl, a byl vyloučen. Do finále se proto nakonec nepodíval. Zbývající dvě finálová místa tedy zaplnili bez váhání Krzysztof Kasprzak a Václav Milík. Ten sice začal výborně ziskem tří bodů, ale pak se dlouho trápil a mezi nejlepší šestku mu pomohla až závěrečná trojka. Cesta závodem v Race off skončila také pro Mateusze Szcepaniaka.

Jen těsně se do Race off neprobili Dán Jepsen Jensen a Rus Kudrjašov. Mezi nejlepší šestkou chyběli překvapivě také Przemyslaw Pawlicki a Andreas Jonsson. Zklamán bude po domácím neúspěchu určitě Martin Smolinski a svůj výsledek si za rámeček nadají ani Bjerre nebo třeba Madsen. Žádný z náhradníků do závodu tentokrát naskočit nemusel. Do závodu nemohl zasáhnout jeden z favoritů, Grigorij Laguta, který má stále ještě pozastavenou činnost pro doping.

Konečné výsledky:

1. Artem Laguta – 15
2. Andžejs Lebedevs – 14
3. Krzysztof Kasprzak – 11
4. Václav Milík – 9

5. Kai Huckenbeck – 12
6. Mateusz Szcepaniak – 10
7. Michael Jepsen Jensen – 9
8. Andrij Kudrjašov – 9
9. Andreas Jonsson – 8
10. Przemyslaw Pawlicki – 7
11. Nicolai Klindt – 5
12. Kasper Gomólski – 5
13. Kenneth Bjerre – 4
14. Leon Madsen – 3
15. Martin Smolinski – 3
16. Mikkel Bech Jensen – 2

Průběžné pořadí šampionátu po dvou závodech:

1. Andžejs Lebedevs – 25
2. Artem Laguta -23
3. Václav Milík – 21
4. Krzysztof Kasprzak – 20
5. Mateusz Szcepaniak – 19

6. Andreas Jonsson – 18
7. Przemyslaw Pawlicki – 17
8. Andrij Kudrjašov – 16
9. Jaroslaw Hampel – 14
10. Kenneth Bjerre – 12
11. Kai Huckenbeck – 12
12. Kasper Gomólski – 11
13. Grigorij Laguta – 9
14. Michael Jepsen Jensen – 9
15. Leon Madsen – 8
16. Martin Smolinski – 5

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?