Milan Mach před extraligou

Dnes začíná pro čtveřici týmů extraligová sezona, po loňském nedokončeném ročníku stojí Slaný znovu na začátku. O dění ve středočeském hovoří sponzor a manažer extraligového týmu Milan Mach.

Zdrženlivě se Milan Mach vyjádřil o šancích své družině na horké pardubické dráze: „Uvidíme, jsou to závody,“ ví Milan Mach a dodává, že velkou roli bude hrát nestejná rozježděnost jednotlivých jezdců a týmů: „Někteří kluci za sebou budou mít pár závodů, jiní ne. Od toho se to bude odvíjet, ale Pardubice jsou hodně silné.“

Vedle odchovanců slánského klubu nastoupí za Machem vedený tým i jeden z domácích závodníků: „Hynek Štichauer se mi ozval a já jsem akceptoval jeho nabídku,“ nezabíhá Milan Mach do větších podrobností týkajících se startu pardubického závodníka.

Vedle čtveřice českých plochodrážníků je v sestavě každého z týmů místo pro jednoho cizince, slánskou vestu při této příležitosti oblékne Piotr Świderski. „Původně měl být Adrian Miedziński, který v Pardubicích za nás většinou jezdil a umí to tam, ale ten je zraněný. Proto pak padla volba na Piotra Świderského,“ popisuje své rozhodnutí Milan Mach. „Miedzaka“ do Pardubic nepustí ošklivě polámané prsty, které se při pádu během závodu britské ligy dostaly do kontaktu s rozetou.

Velkou ztrátou pro Slánské je odchod Martina Málka do Mšena. „Nenapadlo mě, že by Martin mohl odejít. Já jsem ke konci minulé sezony byl dost rozladěný a zvažoval jsem, že skončím s plochou dráhou ve Slaném. Martin asi pod dojmem tohohle začal mít zaječí úmysly. Pak jsme spolu mluvili, říkal jsem mu, aby počkal, že jsem se ještě nerozhodl, jestli budu pokračovat. Já jsem se rozhodl, že to ještě zkusím, ale on nepočkal a podepsal Mšeno. Ještě dostal od nás z klubu docela špatnou nabídku a bylo tady takové nedorozumění s vedením klubu a to k tomu asi taky přispělo,“ lituje Mach.

Milan Mach přitom vůbec nemusel být v roce 2015 manažerem slánského týmu. Na úvodních jednáních o podobě extraligy ještě na podzim minulého roku klub zastupovali nový předseda Antonín Vilde a Jaroslav Drbal, který měl zastat právě roli manažera. Nakonec ale zůstalo vše při starém: „Zvažoval jsem, jestli má cenu pokračovat nebo nemá. Pak jsem si řekl, že by to pro tým smysl mělo a že by mi to asi chybělo, tak jsem se rozhodl to ještě zkusit,“ vysvětluje Mach.

V posledních letech se domácí nejvyšší soutěž družstev jezdila ve formátu závodu dvou týmů proti sobě, Milan Mach však vždy podporoval starý systém se čtyřmi týmy na dráze, přesto ale ve Slaném nepanuje úplně spokojenost: „Já jsem chtěl, aby byly čtyři družstva, ale nechtěl jsem, aby to bylo úplně v téhle podobě. Když je to extraliga, tak mně by se líbilo, aby byli třeba dva cizinci, aby byl jeden povinný junior, ale ne s omezením jízd. Vždycky se ten systém dělá, aby byl pro někoho výhodný. Ted když my máme dobrého juniora, tak se to udělá, aby to pro nás taková výhoda nebyla,“ je přesvědčen Mach.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?