Matěj Kůs je Diamant

Kromě dvou Zdeňků, Simoty (Plymouth Devils) a Holuba (Scunthorpe Scorpions) bude mít Česká republika v britské Premier League ještě třetího zástupce.

Minulý týden konečně, po dlouhých jednáních, dospěly k dohodě kluby Newcastle Diamonds a Redcar Bears a Matěj Kůs tak bude moci v začínající sezóně hájit v Premier League barvy Newcastle Diamonds. Bears odsouhlasili dohodnutý poplatek a tím byla odstraněna potřeba vést celou záležitost až arbitráži.

Klub Newcastle Diamonds má ve své historii mnoho úspěchů. Naposledy v roce 2012 vyhrál ligu a Knock Out Cup. V roce 1968, kdy vyhrál jeden ze svých titulů Mistra světa, za něj jezdil i legendární Ivan Mauger.

26 letý Matěj Kůs si po pěti letech přál změnit místo svého působení na Britských ostrovech, přestože v týmu Redcar Bears v loňském roce obdržel ocenění pro Nejlepšího jezdce klubu (stejné ocenění získal i v roce 2014, kdy ho Redcar zapůjčil na hostování k Berwick Bandits). Matěj vloni za Bears nastoupil ve 29 závodech, ve kterých vyjel 259 bodů. V loňské sezóně také dvakrát hostoval za Newcastle Diamonds a ziskem 15 bodů v Peterborough respektive 11 v Glasgow na sebe upozornil promotéry Diamantů.

Promoter Diamonds Alan Hedley (v minulosti se poprvé v klubu z Newcastlu objevil jako sponzor Jiřího „George“ Štancla mladšího) se k přestupu vyjádřil: “ Jsem velmi rád, že jsme Matěje dostali do Newcastlu a dohodli se s Redcarem na poplatku, protože ani jeden klub nechtěl jít cestou arbitráže. Matěj je nadšený, že se stal členem Newcastle Speedway a nemůže se dočkat startu sezóny. Je to znamenitý talent a věříme, že si určitě může zlepšit average se kterým přichází. Byl bych velmi překvapen, kdyby na konci sezóny ke svému average nepřidal alespoň jeden bod. Letos máme opravdu silný a vyvážený tým a proto od něj očekávám velké věci.“

Sestava Newcastle Diamonds 2016:

Robert Lambert (GB) – 8,34

Steve Worrall (GB) – 8,08

Matěj Kůs – 7,13

Ludvig Lindgren (SWE) – 7,05

Tero Aarnio (FIN) – 5,00

Lewis Rose (GB) – 3,84

Danny Phillips (GB) – 3,00

manažer: George English

Hvězdou týmu je talentovaný 18 letý mladík Robert Lambert, který přišel z Peterborough. Kostru týmu tvoří jezdci, kteří nosili vestu Diamonds i v minulém roce. Kapitánem je mladší bratr Fredrika Lindgrena, Ludvig, Jezdcem roku Diamonds se vloni stal Steve Worrall a v klubu působili i Tero Aarnio a Lewis Rose. Nováčkem z National League je 19 letý Danny Phillips.

Již na konci tohoto týdne se celý tým sejde, aby se v neděli poprvé svým fanouškům představil při testovacím tréninku na domácím stadionu v Newcastlu . Následující den budou jezdci Diamonds společně s plochodrážníky Workingtonu a Redcaru k dispozici zástupcům médií.

První závodní jízdy čekají na družstvo Newcastlu následující víkend (26. – 27. března), kdy se ve dvojutkání střetne s týmem Workington Comets o Ian Thomas Shield.

————————————————————

zdroj: newcastlediamonds.co

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?