Martin Vaculík má zlomenou nohu

Nejúspěšnější slovenský plochodrážník historie se pro tuto sezónu rozhodl poprvé startovat i v britské lize. Vybral si klub Leicester Lions, který se včera večer měl na Abbey stadium utkat s domácími Swindon Robins.

Britské ostrovy sužuje deštivé počasí a většina ligových zápasů je odvolávána. Včerejší závod však byl zahájen. Jezdci sice na dráze netrénovali, ale při pěší prohlídce se jim nezdála ve špatném stavu. Problém, v podobě velmi kluzké tratě, se ukázal hned v úvodní jízdě, ve které upadli hned tři jezdci. Vedoucímu Nicku Morrisovi se nic nestalo a Michael Palm Toft skončil s vymknutým kotníkem.

Nejhůře dopadl Martin Vaculík. Ihned z dráhy ho za velkých bolestí musela odvézt sanitka do nemocnice. Zde mu lékaři diagnostikovali zlomeninu kotníku levé nohy a nutnost operace. Podle jejich odhadu může doba léčby trvat i několik měsíců.

To způsobí velké komplikace nejen Martinovým klubům Leicester Lions a Stal Gorzów, ale hlavně samotnému Martinovi, neboť již za měsíc startuje ve Varšavě Speedway Grand Prix.

Za redakci přejeme Martinovi brzké uzdravení!

—————————————————————–

zdroj: speedwayclub.sk, speedwaygp.com

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?