Martin Vaculík bude v Polsku jezdit za KS Toruń

Mistr Evropy z roku 2013 a vítěz Grand Prix 2012 v Gorzówě 25 letý Martin Vaculík se v polské Ekstralize po šesti sezónách strávených v Unii Tarnów (2010 – 2015) pro příští rok  přesune do KS Toruń.

Martin je prozatím s Toruní domluven jen ústně, protože přestupní termín v Polsku začíná až 19. listopadu. Historicky nejlepší slovenský plochodrážník měl více ekstraligových nabídek, ale nakonec se rozhodl pro klub, který své závody pořádá na moderním stadionu MotoAreně.

Jeho spolujezdcem v novém klubu může být mimo polských závodníků Kacpera Gomólského, Adriana Miedzińského a juniora Pawla Przedpelského a jednoho z dvojice australských reprezentantů Jasona Doyla – Chrise Holdera i letošní vicemistr světa a bývalý Martinův kolega z Unie Tarnów Greg Hancock. Greg obdržel od toruńského klubu nabídku a čeká se zda ji přijme.

Martin Vaculík začal soutěžit v polských ligách už ve svých šestnácti letech, když v letech 2006- 2007 jezdil za Krosno 1. a 2. ligu. Hned od následujícího roku se už natrvalo přemístil do Ekstraligy. Jeho klubem se stal Rzeszów a v dalším roce Gdańsk.

Poté přišlo angažmá v Tarnowě, kde byl Martin velmi spokojený a postupně se vypracoval na jednoho z lídrů týmu, se kterým slavil i velké úspěchy v polské nejvyšší lize. Největším bylo vítězství v Ekstralize roku 2012. Letos vybojoval s Unií Tarnów bronzové medaile, když v utkání o třetí místo porazili právě KS Toruń.

Martin měl v Ekstralize 2015 průměr 2,242 bodu na jízdu, čímž se stal nejúspěšnějším jezdcem Unie a celkově jeho průměr mezi nejlepšími světovými plochodrážníky znamenal šesté místo.

Ve švédské Elitserien prodloužil smlouvu s Rospiggarnou Hallstavik, ve které se cítí spokojen a těší se na další spolupráci.

V individuálním Mistrovství Evropy v letošním roce obsadil Martin dělenou čtvrtou příčku a tím si zajistil účast i v následujícím ročníku Speedway European Championships. V něm si dává za cíl bojovat o svůj druhý titul evropského šampiona a chtěl by znovu postoupit do seriálu Grand Prix.

 

zdroj: sportowefakty.pl, przeglad sportowy.pl, speedwayclub.sk

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?