Lukáš Hutla šel příležitosti naproti

Začátek tohoto týdne je pro českou ledovou plochou dráhu podobný jako ten předchozí, také na její příznivce čekaly dvě zprávy. Opět jedna očekávaná a jedna překvapivá.

Předseda Komise ploché dráhy AČR Petr Moravec v pondělí rozeslal e-maily, ve kterých informoval, že současný vývoj počasí stále nedovolí o víkendu uspořádat původně plánované  závody MMČR na ledové dráze v Račicích a Holicích. K dispozici není ani žádná jiná dráha. Závody jsou odvolány, případný náhradní termín bude oznámen.

Ani poté, co Lukáš Hutla neobdržel stálou divokou kartu pro finálovou sérii mistrovství světa, nerezignoval a vyřídil si ruské vízum, pro případ, že některý jezdec se nebude moci dalších závodů MS zúčastnit. Tento krok se mu vyplatil a vystartuje už v úvodním finále v kazašském Almaty.

Jeden ze dvou jezdců, kteří stálou divokou kartu obdrželi, mladý Nizozemec Bart Schaap si ruské vízum nedokázal včas vyřídit a nestihne tak v neděli dorazit do Togliatti, kde se budou nakládat motocykly všech účastníků Ice Speedway Gladiators do kamionu, který je následně odveze do Almaty.

Ještě předtím, v sobotu, se v Togliatti odjede zimní Memoriál Anatolije Stěpanova, v němž by se mělo utkat šest dvojic složených vždy z jednoho ruského a jednoho zahraničního jezdce. Ruskými účastníky budou Danil Ivanov, Igor Kononov, Dmitrij Chomicevič, Dmitrij Koltakov, Nikita Toloknov a Nikolaj Krasnikov. Hostujícími pak Martin Haarahiltunen, Niclas Svensson, Hans Weber, Jasper Iwema, Harald Simon a Charly Ebner.

O víkendu 1.- 2. února, tedy na vysokohorském stadionu Medeu v Almaty, Lukáš Hutla prožije svou premiéru v seriálu nejlepších světových jezdců na ledové ploché dráze. Divokou kartu od pořadatelů obdržel zkušený Vladimir Čeblokov, který s reprezentací Kazachstánu v letech 1995 a 1996 získal bronzové medaile v MS družstev. Jako traťové rezervy budou připraveni Pavel Někrasov a mladý Sergej Serov.

zdroj: FB, baansportfansite.nl

foto: Jesper Veldhuizen (baansportfansite.nl)

Označeno štítky: Štítky:
  1. S takovým počtem tréninků a závodních příležitostí je to až zázrak, že tak dobře jede…

Máte k tomu co říct?