Luca Bauer s divokou kartou v Berlíně

Po třech dílech na dalekém a Dálném východě pokračuje finálový seriál gladiátorského Mistrovství světa jednotlivců na ledové ploché dráze v Berlíně. První březnový víkend se budou rozdávat mistrovské body na stadionu Horsta Dohma.

Poslední tajenky čekaly na rozřešení do pátečního rána. Divokou kartu dostal podle očekávání Luca Bauer, jenž minulý rok ve čtvrti Wilmersdorf náhradničil, ale do závodu nastoupil jako zástupce pořádající federace hned o čtrnáct dní později v Inzellu.

Do startovní listiny je zapsáno i jméno Danila Ivanova. Dvojnásobný mistr světa nedokončil pro zranění závodní víkend v Almatě, ale pořadatelé s ním na startu počítají.

Kdo se do Berlína těšil na zástupce nastupující švédské generace Jimmyho Olséna, má smůlu. Ten si v Šadrinsku zlomil ruku a sezona pro něj skončila. První kvalifikovaný náhradník Timo Kankkunen do Kazachstánu necestoval, a tak jej za týden čeká debut ve finále mistrovství světa.

Sobotní start je v Berlíně naplánován na tradičních 17 hodin, nedělní revanš začíná o tři hodiny dříve.

Komu by se nechtělo stát před závodem frontu na vstupenky, může využít předprodej zde. K dispozici je i zvýhodněný „Berlin Ticket“, který opravňuje ke vstupu na čtvrteční mistrovství Německa, páteční trénink Gladiátorů a dvě víkendová finále mistrovství světa.

Startovní listina:
106 Dmitrij Koltakov
919 Dmitrij Chomicevič
11 Ove Ledström
22 Günther Bauer
100 Franz Zorn
114 Dinar Valejev
88 Max Niedermaier
57 Timo Kankunen
58 Stefan Svensson
69 Jan Klatovský
33 Johann Weber
333 Danil Ivanov
192 Niklas K. Svensson
16 Luca Bauer (WC)
911 Igor Kononov
50 Harald Simon

17 Markus Jell
18 Tobias Busch

zdroj: TZ Eispeedway Berlin
foto: Michal Kohout

Máte k tomu co říct?